Şarj Sorununu Çözen watchOS 7.3.1 Yayınlandı

0
132

Apple Watch akıllı saatlerinde bir şarj sorunu olduğunu daha önce paylaşmıştık. Sorun yaşanan akıllı saatler Apple Watch 5 ve SE modeli olarak duyurulmuştu. Bu sorun nedeniyle kullanıcılar saatlerini şarj edemediklerini belirtiyordu. İşte tam da bu soruna odaklanan watchOS 7.3.1 güncellemesi yayınlandı.

Sadece bu iki akıllı saat için yayınlanan güncellemeden ve güncellemenin hemen öncesinde yaşanan sorundan daha derinlemesine söz edelim ve bakalım sıkıntı bitti mi?

İlginizi Çekebilir: macOS Big Sur 11.2.1 Düzenlemesi Yayınlandı! Sorun Giderildi

watchOS 7.3.1 Güncellemesi Sorunu Tamamen Çözdü mü?

Aslında bu sıkıntıya neden olan yine bir güncelleme olmuştu. watchOS 7.3 yayınlandıktan sonra, sadece iki modelde böyle bir sıkıntı yaşanmıştı. 5.nesil akıllı saat ve SE modelini kapsayan sorunda, saatinizi güç moduna aldığınız zaman saati şarja takıyordunuz ama bir tepki alamıyordunuz.

Saatlerin şarj olması beklenirken ya saat hiç şarj olmuyordu ya da belli bir süre sonra şarj kesiliyordu. Güç moduna geçişte karşınıza çıkan sorun bir hayli ses getirmişti.

Sadece şarj olurken değil genel olarak pil gösterimlerinde de sorunlar yaşanıyordu. Akıllı saatte pil dolu gözükürken bir anda düşebiliyor ve saat bir süre sonra kapanabiliyordu. İşin ilginç kısmı ise bu sorun sadece bazı Apple Watch 5 modellerinde ve SE modellerinde yaşanıyordu.

watchOS 7.3.1 güncellemesi

Zaten yayınlanan güncelleme diğer akıllı saatlere gelmiyor. Yayınlanan güncelleme sadece Apple Watch 5 ve SE için geçerli. Bu iki model için watchOS 7.3.1 güncellemesi sonrasında yapılan testlerde ise şarj sorununun tamamen giderildiği ortaya konuldu. Bunun için yayınlanan videolar bile olduğunu ekleyelim.

Şu an başka bir sorun var mı derseniz başka bir sorun da gözükmüyor. Sadece şarj sorununun çözüldüğünü ek bir yenilik yapılmadığını ya da başka bir sorun için güncelleme sunulmadığını görüyoruz. Yine bir güncelleme yayınlanırsa paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?