Şarj Girişi Olmayan iPhone Modelleri Geliyor

0

Şarj girişi olmayan iPhone modeli, bir hayal değil. Apple uzun süredir bunu bir proje olarak görüyor ve bu sistemin üzerinde çalışıyor. Standart Lightning girişinin bir noktadan sonra değiştirileceği zaten biliniyor.

Biz bu değişimi USB Type C olarak düşünürken görünen o ki daha köklü bir değişiklik olacak. Ünlü analist Ming Chi Kuo tarafından yapılan son paylaşıma göre amaç tüm şarj girişlerini kaldırmak.

Tamamen kablosuz bir iPhone sunulacak ve herhangi bir kablo girişi sunulmayacak. Bunun yerine MagSafe benzeri bir sistem kullanılacak.

Şarj Girişi Olmayan iPhone Ne Zaman Gelecek?

Ming Chi Kuo tarafından paylaşılan bilgiler de Apple’ın çoktan hazırlıklarını tamamladığı da vurgulanıyor. MagSafe teknolojisinin geri dönmesi bunun sadece bir yansıması. Herhangi bir giriş olmadan çalışabilecek ve telefonun arkasına bir mıknatıs olarak takılabilecek şarj cihazı, çok daha pratik gibi gözüküyor.

Telefonların şarj girişinin olmaması da tasarım konusunda daha fazla özgürlük sunulması demek oluyor. Hem tasarım konusunda daha fazla özelleştirme elde edilecek hem de şarj girişi kullanılmadığı için telefonların suya ve toza karşı koruması da arttırılabilecek.

Şarj girişi olmayan iPhone

Şimdi asıl merak edilen ve ilgi duyurulan kısım ise bu telefonların ne zaman satışa çıkacağı. Yani hangi iPhone modellerinde şarj girişi olmayacak? Ming Chi Kuo paylaşımlarına göre şarj girişi olmayan iPhone telefonları 2021 yılında gelecek modeller olacak.

iPhone 13 için böyle bir beklenti var. Tabii ki ince bir detay daha var. Telefonlarda şarj girişinin olmaması kutunun iyice boşalmasına neden olabilir. Şu an kutulardan sadece kablo çıkıyor. Böyle bir karar alınması durumunda kutulardan kabloda çıkmayacaktır.

Sadece telefon olacak. Belki masraf olmasın diye kılavuzların da kutudan kaldırıldığını görürüz. Hatta daha da masraf olmasın diye telefonların elde teslim edilmesi imkanı bile olabilir. Böyle bir durumda kutuya ne gerek var öyle değil mi? 🙂

Önceki İçerikiPhone 12 Kamerası için Ciddi Bir Sorun Gündemde
Sonraki İçerikiPhone 12 Düşme Testlerinde Sonuç Ne?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?