Ana Sayfa iOS Sanal Dünyayı Gerçeğe Taşıyan Uygulama: Holo

Sanal Dünyayı Gerçeğe Taşıyan Uygulama: Holo

0
104

Apple, resmi bir şekilde arttırılmış gerçeklik teknolojisine giriş yaptı. Teknoloji devi yaptığı yatırımlarla beraber bu alanda yeni bir sisteme geçtiğini duyurdu ve ARKit desteğiyle beraber yeni bir dönem başlatmış oldu. Teknoloji devinin almış olduğu tüm bu kararlarla beraber, Apple’ın arttırılmış gerçeklik uygulamaları için nasıl uygulamaların ortaya çıkacağı da merak konusu olarak gündeme gelmişti.

Artık standartların çok daha üzerine çıkan arttırılmış gerçeklik uygulamalarının kullanıcılara sunulduğunu da söylemek gerekiyor. ARKit desteği bulunan yeni uygulamalar bir bir piyasaya çıkarken bu alanda en eğlenceli uygulamalarda kendisini göstermeye başladı. Bunlardan birisi de Holo uygulaması.

Holo ile Artırılmış Gerçeklik

Apple’ın yeni teknolojisi olan ARKit sistemine oldukça benzeri bir sistem kullanan Holo uygulaması sayesinde, sanal dünya ile real dünyayı iç içe yaşayabiliyorsunuz. Uygulamanın sunduğu kullanım ise oldukça eğlenceli bir deneyim elde etmenizi sağlamakta. Holo uygulaması içerisinde arttırılmış gerçeklik için kullanabileceğimiz bir dizi karakter bulunuyor.

Holo

Birçok eğlenceli karakterin hologramının da yer aldığı uygulamada, hologramları gerçek görüntülerin içerisine ekleyebiliyorsunuz. Kamera kısmını açtığınızda çekeceğiniz görüntünün içerisinde Holo karakterlerini ekleyebiliyorsunuz. Bir nevi sanal gerçeklik hologram karakterlerini görüntülere eklemiş oluyorsunuz. Bu şekilde Holo uygulamasıyla beraber çok daha başarılı görseller oluşturmanız mümkün.

Holo Sosyal Medya Desteği

Holo uygulamasının bu yapısıyla beraber kullanıcıların kamera görüntülerine hologramlar eklemek mümkün ve bu şekilde fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Fakat asıl ilgi çeken nokta bu fotoğrafların sosyal medya hesaplarından paylaşılabiliyor olması.

Holo

Anında sosyal medya uygulamaları üzerinden Holo ile hazırladığınız görselleri paylaşabiliyorsunuz. Özellikle Instagram paylaşımlarında bir hayli önce çıkan paylaşımlara olanak sağlayacak olan uygulamanın, iPhone ve iPad serisinde de kullanılabildiğini belirtelim.

Holo Detayları

Boyut Miktarı: 130 MB

iOS sürümü: iOS 10 ve üzeri

Holo App Store Sayfasının Bağlantı Linki

iOS uygulamaları içerisinde yer alan başarılı uygulamalardan biri olan Holo’nun ne kadar ilgi göreceği ise merakla beklenmekte.

İlgilli Yazı: iOS 11 ARKit Sistemi

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?