Samsung Ses Kaydı Nasıl Yapılır?

0
201

Samsung ses kaydı nasıl yapılır konusu son derece merak edilen konular arasındadır. Gelen bir aramayı kaydetmek ya da sesli bir not kaydetmek gereken durumlarda Samsung cep telefonlarının ses kaydetme özelliklerinden yararlanmak mümkün olabilir. Bunun yanında ses dosyalarını çalmak ve temel olarak düzeleme özelliklerini de yine kullanabilme imkanı sunan bir uygulamadır.

Bu uygulama ile doğrudan bir toplantı ortamındaki sesleri kaydetmek zor olabilir. Bu nedenle sesleri en iyi kalitede yakalayabilmek için Samsung Voice Recorder alternatifinden de yararlanılabilir. Bilinmeyen numaralardan gelen aramaları her zaman kaydetmek mümkündür. Aynı zamanda seçili olan kişilerin konuşmalarını da sürekli olarak kaydetme imkanı sunar. Bununla birlikte tek bir aramayı da kaydedebilirsiniz.

Arama kayıtlarını oynatabilir ve saklayarak daha sonra tekrar kullanabilirsiniz. Fakat bu özellik yalnızca belli operatörler ve cihazlar tarafından desteklenmektedir. Eğer ses kaydı yapacaksanız mutlaka cihazın yeterli kapasitede olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

Samsung Ses Kaydı Alma

Samsung ses kaydı nasıl yapılır sorusuna yanıt verebilmek için ilk olarak cihazın Android 9 ya da sonraki bir sürümü çalıştırabilmesi gerekiyor. Aynı zamanda telefon uygulamasının en son sürüm bulunmalıdır. Aramayı kaydetme özelliğinin desteklendiğini belirten bir ülke ya da bölgede olmanız gerekiyor. Samsung ses kaydı nasıl yapılır sorusuna şu şekilde yanıt vermek mümkün olabilir:

  • Samsung cihazları istenen ses dosyaları için 3 farklı kayıt moduna sahiptir.
  • Standart Samsung ses kayıt cihazı modu
  • Röportaj Samsung ses kayıt modu
  • Bir de Sesli Not Samsung ses kayıt modu

Bunların her birinin kayıt şekilleri birbirinden farklılık gösterebilir.

 

Samsung Ses Kayıt İşlemi

Samsung cihazlarınızda ses dosyası elde edebilmek için belirtilen üç modu da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Standart olan mod cihazların birçoğunda kullanılabilir. Basit bir ses kaydı oluşturmada son derece etkili bir yöntemdir.

Röportaj bölümünde ise hem kendi sesinizi hem de görüşülen kişinin sesini kayıt altına alabilirsiniz. Bunun için mutlaka iki dalga formu ve iki mikrofon gereklidir. Sesli not da yine kişilerin kolaylıkla ses kaydı almasına imkan tanıyan modlardan biridir.

Önceki İçerikiPhone Ekrandaki Kare Şey Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikApple Watch Uyku Takibi Nasıl Yapılır?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?