Samsung LoopPay’i Satın Aldı

1
1070

Apple Pay ile mobil ödeme sistemine yeni bir soluk getiren Apple’a karşın Samsung’dan bir atak geldi. Samsung LoopPay’i satın aldı.

samsung-looppay

LoopPay, kredi kartınızı veya banka kartınızı sattığı özel bir kart kılıfıyla birlikte telefonunuzla uygun şekilde kullanılabilir hale getiriyor. Ödemelerinizi kolayca yapabilmenize olanak sağlıyor ve kartın çalınması, kaybolması gibi riskleri ortadan kaldırıyor. iOS ve Android platformları için geliştirilen uygulaması ile hemen hemen her telefonla uyumlu ödeme sistemi sayesinde ve 10 milyondan fazla anlaşmalı olduğu mağaza ile geniş bir ödeme desteği sunmuş oluyor. Herhangi bir ihtiyaç durumunda (kartın direk kullanılması gereken durumlarda) kılıfın içerisinde kartın çıkartılıyor olabilmesi sayesinde mobil ödeme olayına fark kattığı düşünülüyor.

looppay-kart-mobil-odeme

Aslında LoopPay bu yapısı ile Apple Pay ile rekabet edecek durumda değil. Ancak Samsung’un satın alımından sonra şirket üzerinde yapılacak olan çalışmalarla kısa sürede Apple Pay ile rekabet edebilecek duruma gelmesi (pek mümkün olmasa da) Samsung’un satın alımı gösteriyor ki mümkün. Önümüzdeki günlerde LoopPay ile Samsung nasıl bir yol alacağı ve mobil ödeme sektörüne neler kazandıracağını göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?