Samsung Gear IconX İçin iOS Desteği Verecek Mi?

0
671

Samsung ile Apple arasında sıkı bir rekabet olsa da aslında iki firmanın birçok konuda birbirleri ile ticari ilişki içerisinde olduğunu da söylemek gerekiyor. Özellikle son dönemlerde Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları için ekran üretimi yapacağının iddia edilmesi ve AMOLED ekran satışı yapacağının ortaya çıkmasıyla beraber iki rakip firmanın bir kez daha ortaklığa imza atacağı da belli olmuştu.

Apple’ın böyle bir karar almasının arkasında yatan neden ne? Yeni iş ortaklığı gerçekten yapıldığımı bilinmez ama Apple ile Samsung arasındaki rekabetinde giderek artış gösterdiğini söylemek gerekiyor. Bu noktada rekabette öne geçmek için son olarak Samsung’un attığı adımlardan birisi de akıllı saat desteği konusunda olmuştu. Zira Samsung aldığı karar ile beraber akıllı saatleri için artık iOS desteği vereceğini belirtmişti.

Şimdi ise Gear IconX Kulaklıkları İçin Destek Açıklandı

Apple’ın iOS işletim sistemi için Samsung Gear S serisi akıllı saat desteğinin de açıklanmasının hemen ardından markanın nasıl bir adım atacağı da merak konusu oldu. Zira dün itibariyle uygulama App Store üzerinden de yayınlandı ve kullanıcıların en çok tercih edileceği uygulamalardan da biri olacağı belirtildi. Öyle ki zaten ilk indirme oranları da aslında beklenen derece de ilgi görüleceğini gösteriyor.

Samsung’un Apple’a karşı attığı adımlardan biri olarak gösterilen yeni uygulama desteği adımının da Samsung’un önüne geçeceği görüşüne neden olduğunu belirtelim. Tüm bunlarla beraber Samsung’un bu konuda yeni atılımlar yapmaya devam edeceği de belirtildi. İlk olarak akıllı saat uyumu, ardından ticari olarak bakıldığında ekran satışı hamlesi derken son olarak markanın Gear IconX kulaklıkları için de iOS desteği vereceği de öğrenildi.

Gear IconX Kulaklıklar İçin iOS Sürümü

Tıpkı akıllı saatlerinde olduğu gibi kablosuz kulaklık serisi Gear IconX için de iOS desteğini yayınlayacak olan Samsung’un bunun için net bir tarih açıklaması yapmadığını da belirtelim. Fakat Gear S desteğinden sonra Gear IconX içinde iOS uygulama desteğinin gecikmeyeceği düşünülüyor. Fakat şimdilik bir süre yeni ürün desteği için beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  En İyi iPhone X Kılıfları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?