Samsung Apple’ı Hedef Alan Note 9 Odaklı Videolar Yayınladı

0
94

Akıllı telefon dünyasında, firmalar arasındaki rekabet giderek artmaya devam ediyor. Her yeni akıllı telefon modelin rekabet düşmediği gibi biraz daha artış gösteriyor. Bu rekabet içerisinde en çok dikkat çeken markalar ise tabii ki Apple ve Samsung.

Zirve yarışında yer alan iki firmanın sürekli olarak birbirlerini geçmek adına adımlar attığını görüyoruz. Samsung’un bu konuda ise yeni bir proje başlattığını daha önce dile getirmiştik. Firma yeni bir reklam serisi başlatmış ve Apple’ın akıllı telefonlarından üstün olan yönlerini gösteren reklamlar yapmıştı. Şimdi ise bu reklamların devamının geldiğini görüyoruz. Bu kez odak nokta ise Galaxy Note 9 akıllı telefonları.

Galaxy Note 9 ile iPhone x Karşılaştırması

Samsung’un 2 gün önce tanıtımını yaptığı yeni akıllı telefon modeli olan Galaxy Note 9 akıllı telefonlarıyla Apple’ı hedef aldığı görülüyor. Apple’ın en güncel amiral gemisi serisi olan iPhone X akıllı telefonlarıyla yapılan karşılaştırmada Galaxy Note 9 serisinin üstün yönleri ele alınıyor.

İlk videoda çok konuşulan Galaxy Note 9 S-Pen akıllı kalemlerinden söz ediliyor. Videoda Apple’ın mağazasına gelen bir müşteri Apple Pencil ile S-pen arasındaki farkı soruyor ve satış görevlisinden Apple Pencil’ın sadece iPad modellerinde kullanılabileceği cevabını alıyor.

İkinci videoda ise odak nokta güç olarak belirtilmiş. Güç videosunda da Apple görevlisine Galaxy Note 9 modelinin güçlü olduğunu söyleye bir müşteri görüyoruz. Çalışanın cevabı ise Apple’da yer alan yüz tanıma sistemi ve FaceTime grup görüşme özelliği oluyor. Müşterinin cevabı ise oldukça ilginç. Müşteri “Neden bunlara ihtiyacım olsun?” şeklinde bir cevap veriyor.

Apple ile Samsung arasındaki rekabeti, Samsung’un gözünden anlatan videoların daha uzun süre devam edeceğini düşünüyoruz. Bu alanda bir süredir sessiz olan Apple’ın ise tüm bu reklam filmlerine nasıl cevap vereceğini merakla bekliyoruz. Markanın yeni iPhone modellerinin tanıtımını beklediğini düşünüyoruz. Yeni modellerin tanıtımından sonra rekabet bir hayli artacaktır.

İlginizi Çekebilir: BİM iPhone 6 Satışlarına Başlıyor

Önceki İçerikBİM iPhone 6 Satışlarına Başlıyor
Sonraki İçerikBaseband Nedir ? Baseband Ne İşe Yarar ?
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?