Samsung, Apple’a Ne Kadar Ekran Üretecek?

0
68

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları markanın ekran değişikliği yaptığı modellerden biri olacak. Mevcut iPhone serilerinde kullanılan LCD panel ekran artık değişim aşamasında. iPhone 7 Plus modellerinde bile gördüğümüz LCD panel ekranların yerine markanın iPhone 8 akıllı telefonlarında OLED ekran kullanımı yapacağı bekleniyor.

Şimdiye kadar Apple’ın yeni telefonu hakkında sızan hemen her bilgide OLED ekranların vurgulanmış olması, bunun yanında Apple’ın ekranlar için Samsung ile yeni bir anlaşmaya varması bu konudaki iddiaları doğrular nitelikte. OLED ekran kullanımının Apple’ın bir hayli öne geçmesini sağlayacağı düşünülüyor fakat bu kez de markanın karşısına stok sorunları çıkmış durumda. İddialara göre iPhone 8 akıllı telefonları için OLED ekran üretimi yeterli değil.

Samsung ve Apple Anlaşması Yeni Yatırımlar Doğuracak

Bu noktada Samsung’un, iPhone 8 akıllı telefonları için OLED ekran üreteceğini biliyoruz. İki firma arasında yapılan anlaşmayla beraber, markanın bu alanda Apple’ın tedarikçisi konumuna geçtiği biliniyor. OLED ekran konusunda üretimin en başarılı markalarından biri olan Samsung’un işin içinde olması bile Apple’ın iPhone 8 OLED ekran sorununu çözememiş durumda.

samsung apple

Çünkü Apple’ın iPhone 8 modeli için çok yüksek sayıda stok oluşturması bekleniyor. Hal böyle olunca Samsung’un şu an için OLED ekran üreten fabrikalarının yeterli olmayacağı düşünülüyor. 135 milyon ekran üretimi yapabildiği belirtilen Samsung’un, yıllık üretim miktarının çok daha üzerine çıkmasının planlandığı da ortaya çıktı.

Samsung Yeni Fabrika Açıyor

iPhone 8 serilerinin 40-50 milyon üretilmesi için OLED ekran üretiminin artırılmasının gerektiği biliniyor. Bunun için Apple’ın Samsung’a 20 milyar dolar gibi bir yatırım yaptığı belirtiliyor. Bu yatırımla beraberse Samsung’un yeni bir üretim tesisi açmaya hazırlandığı belirtiliyor. Kurulacak olan üretim tesisi sayesinde 270 milyon OLED ekran üretilebileceğinden söz ediliyor.

270 milyon ekran üretimi yapılması ise iPhone 8 akıllı telefonlarına da yeterli kadar ekran üretileceği anlamına geliyor. Bunun dışında Samsung kendi akıllı telefonları içinde OLED üretimini arttıracağı belirtiliyor. İki rakibin bu şekilde anlaşması nasıl sonuçlanacak merak konusu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?