Samsun Apple Teknik Servis

1
1677

Apple, pahalı ürün sınıfına giren cihazları satışa sunuyor. iPhone modelleri, iPad modelleri, Mac modelleri ve hatta Apple Watch modellerinin genel olarak yüksek bütçeli cihazlar olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca Apple ürünleri için servis süreci çok daha önemli hale geliyor. Tabii ki istemeyiz ancak yüksek bütçeli bu cihazlardan herhangi birinin arızalanması, iyi bir servis arayışı içerisine girmemize neden oluyor. Apple cihazları için hem onarım ücretleri yüksek hem de sahte parça gibi ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalınabiliyor. İşte bu sorunla karşı karşıya kalan Samsunlu takipçilerimiz için müjdeli haberlerimiz var. Yeni oluşturduğumuz Apple teknik servis sayfamız üzerinden, Samsun iPhone teknik servis önerilerini sizlere sunmaya başlıyoruz.

Yüksek tamir ücretleri, sahte parça sıkıntıları, ilerde daha büyük sıkıntılara neden olan onarım hizmetleri ve daha birçok sorunun önüne geçmek adına sizler için en iyi Samsun Apple teknik servis hizmetlerini bir araya getirmeye çalışacağız. Sadece iPhone için değil, Mac serisi, iPad serisi, Apple Watch gibi tüm Apple ürünleri için en iyi servis hizmetini almanız için tecrübelerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız. Cihazında sorun yaşamış ve sayfamızı ziyaret etmiş olan Samsunlu takipçilerimiz için bilgilendirmelerden işe başlayalım.

Satış Sonrası Destek Nedir?

İşe en temelinden başlayarak ilerleyeceğiz. Sadece Apple için geçerli olmayan ve muhtemelen çok sık duyduğunuz bir ifadeden başlayalım. Konumuz satış sonrası destek. Firmaların birbirlerini ezerek yarıştıkları bir alandan söz ediyoruz.

Samsun iPhone teknik servis
Samsun özel iPhone teknik servis

En genel anlamıyla satış sonrası destek; Satış işleminin tamamlanmasından sonra, ürünün teslim edilmesi, bakım onarım hizmetleri, yedek parça sağlanması, müşterilerden gelen şikayetlerin değerlendirilmesi ve sorunlarla ilgilenilmesinden oluşan bir faaliyet bütünü. Kısacası satın aldığınız ürünün sonrası için sunulan hizmet.

Satış Sonrası Destek Ağı ile Servis İlişkisi

Yavaş yavaş konumuza doğru ilerliyoruz. Satış sonrası destek hizmetlerinin içerisinde teknik servis hizmetlerine de yer verebiliriz. Özellikle söz konusu Apple ise servis hizmetlerinin ne kadar geniş olduğu ve satış sonrası destek oldukça önemli. Apple bunun için kendi yetkilendirdiği servisleri kullanıyor. Apple yetkili servis hizmetleri sayesinde, çok geniş kapsamda destek alabiliyorsunuz.

Apple, Samsun iPhone teknik servis
Samsun iPhone teknik servis alma

Apple yetkili servis ağının ne kadar geniş olduğunu düşünecek olursak, Apple’ı bu alanda başarılı bir firma olarak görebiliriz. Konuyu biraz daha kısa özetleyecek olursak, diyelim ki bir iPhone telefonunuz var ve pilinde bir arıza meydana geldi.

Bu durumda muhatap alabileceğiniz Apple servis hizmetlerine kolayca ulaşabiliyorsunuz. Tanınmayan ya da ülkemizde resmi olarak bulunmayan bir akıllı telefon markasını düşünün. Yaşadığınız sorunda, iletişime geçeceğiniz bir adres bile bulamayabilirsiniz. %100 değil ama Apple bu konuda başarılı.

Apple Yetkili Servis Süreci Nasıl İşliyor?

Dilerseniz Apple yetkili servis sürecinin nasıl işlediğinden başlayalım. Satış sonrası destek konusunda bir başarı değerlendirmesi yapmaya çalışacağız.

Samsun iPhone teknik servis
Samsun Apple teknik servis

Tabii ki sonrasında Samsun özel Apple teknik servis hizmetleri ile ne gibi farklar var ve hangi durumlarda gerekli olduğu konusunda değerlendirmeler yapacağız.

Destek Sitesi Üzerinden Apple Yetkili Servis Hizmeti

Genelde kullanıcıların tercih ettiği yöntem, Apple tarafından oluşturulmuş olan destek sitesini ziyaret etmek oluyor. Sistemin işleyişi çok basit. Buradan ulaşabileceğiniz destek sayfasında ürünler sınıflara ayrılmış bir şekilde duruyor.

Samsun iPhone teknik servis
Samsun özel iPhone teknik servis hizmeti

iPhone için ayrı bir bağlantı, Mac için ayrı bir bağlantı gibi. Bu bağlantılara tıkladığınız zaman, destek sayfası açılıyor. Bunu direk olarak servis sayfası olarak düşünmeyin. Neden buradan başlayarak anlattığımızı açıklayacağız. iPhone modelini seçtiğimizi varsayalım. Samsun Apple yetkili servis hizmetinden yararlanmak için “onarım seçenekleri” bölümüne giriyoruz ve “iPhone servis yanıt merkezi” karşımıza çıkıyor. 3 bölüm var.

 • iPhone’umun onarılmasını nasıl sağlayabilirim?
 • Maliyet ne kadar?
 • Servis ne kadar sürecek?

Şimdi iPhone yetkili servis hizmeti alabilmek için ilk seçeneği seçmeniz gerekiyor. Aslında çok seçenek var ama iPhone yetkili servis hizmeti almak hedefimiz. Bunun için “bize ulaşın” bölümünde yer alan “bir destek isteği başlatın” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Samsun iPhone teknik servis
Samsun iPhone teknik servis

Karşınıza tüm cihazların yer aldığı bir menü açılacak. iPhone yetkili servis hizmeti almak için “iPhone” sekmesini seçiyoruz. Şimdi seçenekler karşımıza çıkacak.

 • Onarım ve Fiziksel Hasar
 • Pil Şarj
 • Sistem Performans
 • Apple kimliği ve iCloud
 • Uygulamalar ve Özellikler
 • Güncelleme yedekleme ve geri yükleme
 • Abonelikler ve Satın Alma işlemi
 • Bağlantı

Seçeneklerimiz bunlar. Biz, Samsun iPhone yetkili servis hizmeti için örnek verdiğimiz cihazda ekran kırılması sorununu örnek olarak alıyoruz. Bu nedenle “onarım ve fiziksel hasar” bölümünü seçiyoruz. Şimdi sorun tanımı istenecek. Çatlak ekran gibi sorunun ne olduğunu seçiyoruz. 2 seçenek var.

 • Onarım için getirin
 • Onarım için gönderin ( 5 iş günü nakliye süresi olabiliyor)

Onarım için getir diyoruz ve Apple kimliğimiz ile giriş yapıp, iPhone yetkili servis seçerek randevu alıyoruz. İşte işleyiş bu şekilde. Aslında kullanıcılar için oldukça pratik bir sistemden söz ediyoruz. Peki, tüm bu sisteme rağmen neden Samsun iPhone teknik servis seçimi yapalım? Bu kadar basit bir sistemle işleyiş varsa neden yetkili servisi tercih etmeyelim? İlerledikçe açıklayacağız.

Samsun iPhone teknik servis
Samsun iPhone teknik servis hizmeleti alma

Ek: Yukarıda direk olarak randevu bölümüne gitmeden, adım adım bir ilerleyiş seçtik. Yazı içinde bunu belirtmiştik. Bunun nedeni sorun çözüm aşamaları. Eğer sorununuz yazılımsal ya da yazılım temelli bir destek ihtiyacınız varsa, belirttiğimiz sayfalarda birçok destek yönergesi var. Belki servis hizmetine gerek kalmadan Apple’ın önerileri üzerinden sorununuzu çözebileceksiniz. Bunun için destek bölümlerini inceleyebileceğiniz yolu izledik.

İLGİLİ HABER:  iPhone Batarya Sorunları

Samsun iPhone Teknik Servis Hizmetini Öne Çıkaracak Durumlar

Şimdi gelelim can alıcı soruya. Neden Samsun özel Apple servis hizmeti? Nedenleri başlıklar halinde ele alacağız. Tabii ki önce farktan söz etmemiz gerekecek. Yetkili servis adından da anlayacağınız gibi resmi olarak onayını almış olan servis. iPhone teknik servis ya da özel iPhone teknik servis, Apple’ın süzgecinden geçmemiş olan servisler.

Bulunduğunuz Şehir Süre İçin Önemli: İlk gerekçemiz bulunduğunuz şehir. Eğer İstanbul içerisindeyseniz Apple Retail Store üzerinden hizmet alabiliriniz. (Zorlu ve Akasya) Burada alacağınız hizmet biraz daha hızlı oluyor. Fakat randevu almak hiç kolay değil. Diğer şehirlerde ise genelde aracı durumu söz konusu.

Eğer parça değişimi gereken bir durum varsa, genelde merkez servise gönderim yapılıyor. Bu da Samsun Apple yetkili servis hizmetlerinde 11 güne kadar çıkan bekleme sürelerine neden oluyor. İşte ilk kısım burası. Samsun iPhone teknik servis hizmetlerinde, daha hızlı hizmet alabilirsiniz.


Fiyat ve Fiyat: Tabii ki kullanıcıların çok dikkat ettiği noktaların başında fiyat geliyor. Yetkili servis için güncel fiyat listesini aşağı ekliyoruz. Göreceğiniz gibi onarım ücretleri gerçekten yüksek. Sadece yeni iPhone Xs Max modelinin ekran değişim ücretine dikkat çekmek istiyorum.

Samsun özel Apple teknik servisleri

Listede görebileceğiniz gibi 2.490 TL gibi bir onarım ücreti var. Yalnızda ekran onarım ücreti ile alabileceğiniz telefonlar var. Bu sadece bir örnek. Diğer modeller için de hemen hemen aynı durum geçerli. Samsun iPhone teknik servis için net bir fiyat vermek mümkün değil ancak emin olun daha uygun bir aralıktan söz ediyoruz. Bazen rakamlar yarı yarıya hatta daha fazla düşük olabiliyor.

Samsun özel Apple teknik servisleri
iPhone teknik servis fiyatları

Cihazım Garanti Kapsamı İçerisinde: Dikkat edeceğimiz diğer kısım burası. Garanti elektronik aletler için gerçekten önemli. Sizin hatanız olmasa da her an cihazda bir sorun meydana gelebiliyor. Garantiniz devam etmiyorsa, yine fiyat kısmında daha az maliyet için Samsun özel Apple servis hizmetini tercih edebilirsiniz.

Garanti Kapsamı Nedir?

Bunu ayrıca bir bölümde ele almak istiyorum. Kullanıcılarda oluşan yanlış bir algı var. Diyelim ki siz cihazınızı düşürdünüz ve kasa eğildi ya da telefon çalışmıyor. Bu durumda garantiden söz etmek mümkün değil. Direk olarak kullanıcı hatası. Apple bu gibi durumları “kazara hasar” olarak değerlendiriyor.

Samsun iPhone teknik servis
Samsun iPhone teknik servis garantisi

Kasko ile garantiyi karıştırmamanız gerekiyor. Siz telefonunuz için kasko hizmeti alırsanız, bu durumda ekranınız ücretsiz olarak değiştirilebilir. Kasko durumu ise seçime göre değişiyor. Ürünü satın aldığınız yerden bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bizim garanti dediğimiz kısım ise gerçekten cihaz arızalarını tanımlıyor.

Diyelim ki siz telefonu standart bir şekilde kullanıyorsunuz ancak telefonda döngü sorunu oluştu. Sürekli yeniden başlatma yaşanıyor. Cihaza bağlı bu gibi durumlarda garanti karşımıza çıkıyor ve ücretsiz onarım ya da değişim alıyorsunuz.

Yetkili Servis Konumu: Bazen sadece yetkili servisin konumu bile geçerli olabiliyor. Servis ağı giderek genişliyor ancak bulunduğunuz bölgede yetkili servis yoksa ve gönderim yapmak istemiyorsanız da özel Apple teknik servisi seçebilirsiniz.

Cihazım Eski: Apple ürünleri, kullanım ömrü olarak biraz daha uzun soluklu cihazlar. Özellikle iPhone serisinin güncelleme desteği, parça kalitesi gibi detaylar cihazların çok daha uzun süre kullanılmasına izin veriyor.

Buna karşın yavaş yavaş eski nesil sınıfında kalan cihazlar kullanıyorsanız, bu cihazların onarımlarını Samsun iPhone teknik servis üzerinden yaptırmak daha mantıklı olacak. Yetkili servis onarım ücretlerinin çok daha altında fiyatlara hizmet alabilirsiniz.

Appleuzmani.net Samsun iPhone Teknik Servis Sayfası Size Neler Katacak?

Tüm ihtimalleri gözden geçirdiğimizi düşünelim. Hep telefon üzerinden örnek verdik, telefon üzerinden devam edelim. Cihazınızın hasar durumuna ve kişisel tercihleriniz nedeniyle, yetkili servis sürecine girmek yerine Samsun iPhone teknik servis hizmeti almayı düşünüyorsunuz. Peki, biz işin neresindeyiz?

Burada platformun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Sizden gelen sorular ve teknik destek süreçlerinde elde ettiğimiz tecrübeler bir yana, kullanıcıların bilinen ve daha önce güvenli hizmet vermiş teknik servislerden destek almasını sağlamaya çalışıyoruz. Bireysel olarak başvurduğunuz teknik servisle, hem diğer takipçilerimiz hem de bizim elde ettiğimiz tecrübelerle önerdiğimiz Samsun iPhone teknik servis hizmetini karşılaştırdığınız zaman farkı daha net anlayabileceksiniz.

Olası Zararlar

Hemen olası zararlar üzerine gidelim. Teknik servis hizmetini güvenilmez bir yerden alırsanız nelerle karşılaşırsınız?

 • Cihazınız onarılmayabilir: Özellikle telefonlarda onarım hizmeti alırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Cihazın, alanında profesyonel olmayan kişilerce onarılması ya da onarılmaya çalışılması, kısa süre sonra sorunun tekrar etmesine belki de büyümesine neden olacak.
 • Bilgilerinizin Güvenliği Önemli: İşin farklı bir boyutu var. Siz telefonlarınızı ya da tabletlerinizi emanet ediyorsunuz. Bir nevi günlüğünüzü teslim ediyorsunuz. Bu konuda servis öncesinde alınacak önlemler var. Yine de güvenilir servis hizmetleri almak oldukça yararlı olacaktır.
Samsun iPhone teknik servis
Samsun iPhone teknik servis hizmeti nasıl alınır?
 • Teslim Süresi Uzayabilir: En iyi ihtimalle servis onarım süresinin uzaması gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Sahte Parça: Açıklamaya gerek bile yok.?
 • Yeni Hasarlar Oluşması: Bu işi profesyonel birine vermediğiniz sürece, her türlü risk grubu içerisinde oluyorsunuz. Kasayı değiştirirken ekranınız kırılabilir gibi.
 • Beklenmedik Faturalar: Başta size söylenen fiyatla, karşınıza gelen fatura farklı olabilir.

Bu gibi hatalarla karşılaşmamak için öne çıkan ve hizmetiyle fark yaratmayı başaran Samsun özel Apple teknik servisleri tercih etmek önemli. Bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Sizde deneyimlerinizi bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin.

 

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?