Sahte Şarj Cihazları İçin Apple Uyardı

0
62

Bu sene birçok akıllı telefon markasında benzer sorunlar gündeme gelmeye başladı. Başta Samsung olmak üzere birçok ünlü markanın telefonlarının kendi kendine alev alması ve telefonların kullanılmaz hale gelmesiyle beraber birçok teknoloji devinden de açıklamalar ardı ardına geldi. En son Samsung’un büyük umutlar besleyerek piyasaya sürdüğü Note 7 serisinin toplatılmasına ve üretimin durmasına neden olan sorunun benzerini Apple için de gündeme gelmeye başladı.

İlk olarak iPhone 6S için telefonun alev aldığının haberleri yapıldı. Daha sonra ise yeni seri iPhone 7 telefonlar için ardı ardına birçok kullanıcıdan benzeri haberler Apple’a bildirildi. Sorunun neden yaşandığı konusunda ise hem Samsung hem de Apple tarafından net bir açıklama yapılmamıştı. Genel olarak bataryadan kaynaklandığı düşünülse de net bir açıklamanın yapılmadığı sorun için ise Apple ilk haberlerden sonra önemli bir açıklama yapmıştı. Yaptığı açıklamada Apple kullanıcıların benzeri sorunları yaşamaması için mutlaka orijinal ürünleri tercih etmesini istemişti.

Şarj Cihazını Orijinal Tercih Etmek Gerekiyor

Apple’ın o dönem yaptığı açıklama sonrasında dev marka şimdilerde bir uyarı daha yaptı. Genelde fiyatlarından kaynaklı olarak kullanıcıların daha çok orijinal şarj cihazlarını kullanmayı tercih etmediklerini belirten marka kullanıcıların şarj cihazı değişimleri yapmaları durumunda mutlaka yine orijinal şarj cihazı tercihi yapmaları gerektiğini belirtti.

iPhone-şarj-uyarısı

Sahte Cihazlar Pili Bozuyor

Apple’ın ısrarla uyarılarda bulunduğu konu hakkında yapılan araştırma ise Apple’ın ne kadar haklı olduğunu da ortaya koyacak cinsten. Zira yapılan son açıklamaya göre tıpkı Apple’ın uyarısında yer aldığı gibi orijinal olmayan şarj cihazları telefonun pilinin bozulmasına neden oluyor. Telefonda kısa devre oluşmasına neden olan sahte şarj cihazları bunun dışında şarj kalitesini de bozuyor. Yaşanan sorunun önüne geçmek için bir kez daha mutlaka orijinal seri şarj cihazlarının kullanılması gerektiğini de hatırlatalım.

İLGİLİ HABER:  iOS 8.4.1 Beta 2 Yayımlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?