Sahte Apple AirPods Kulaklıklar Operasyonla Ele Geçirildi

0
186

Apple ürünleri her zaman için taklit edilen ürünler. Bazen öyle oluyor ki yeni bir iPhone modeli tanıtılmadan Çin genelinde sahte ürünleri satışa çıkıyor. Biz de bu haberlerin gelmesine alıştık. Çin üretimi iPhone falan filan derken son olay ise oldukça farklı bir sahte ürün skandalını ortaya çıkardı. John F.Kennedy Uluslararası Havaalanı gümrük görevlileri tarafından ortaya çıkarılan sahte ürün skandalı, sadece Apple’ı değil OnePlus markasını da ilgilendiriyor.

Gümrük ve sınır muhafaza ekibinin paylaşımı sonrasında ortaya çıkan konuya göre, kaçak yollarda geçirilmek istenen 2000 bin adet sahte Apple AirPods yakalandı. Bu kulaklıklar hem kaçak yollarla geçirilmek isteniyordu hem de zaten sahte ürünlerdi.

Sahte Apple AirPods Aslında OnePlus Buds Kulaklıklar mı?

Kulaklıkları tespit eden sınır muhafaza ekipleri, söz konusu kulaklıklara el koydu ve sorumluların peşine düştü. Buraya kadar basit bir sahte ürün operasyonu olarak görülen konu, aslında o kadar basit değil.

2000 bin adet sahte Apple AirPods kulaklık modeli, OnePlus kutularının içerisinde konulmuştu. OnePlus Buds ambalaj kutuları ve şarj kutuları içerisinde olan kulaklıkların, OnePlus markasına ait olabileceği iddia edildi.

Sahte Apple AirPods

Sahte Apple AirPods kulaklık olarak geçişi yapılmak istenen kulaklıkların aslında OnePlus markasına ait olduğu ve kulaklıkların AirPods çakması olarak hazırlandığı söylendi. Yani sizin anlayacağını bu sahte kulaklık girişiminin içerisinde OnePlus gibi bir markanın olabileceği de ortaya atılan iddialar arasında.

Tabii ki kesin olarak böyle bir şey vardır demek mümkün değil çünkü Apple ve OnePlus bir açıklama yapmadı. İki firmanın açıklama yapmaması, konuyu önemsemediklerini bile gösterebilir. Diğer bir yandan OnePlus bu iddialara karşı bir açıklama da yapabilir. Basit bir sahte ürün olayı mı var yoksa Çinli dev markanın adının karıştırıldığı başka bir durum mu var zamanla netleşecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?