Rocket League, iOS ve Android için Yolda

0
43

Steam’in en iddialı oyunlarından biriyken Epic Games’e transfer olan Rocket League, şimdi de mobil dünyayı sallamaya geliyor. Firmanın yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile kesinleşen gelişme sonrasında birçok detayı öğrendik.

Hem iOS hem de Android işletim sistemi için gelecek olan oyun, mobil dünyaya özel olarak bazı özelleştirmeleri de beraberinde getirecek. Oyunun nasıl bir yapısı olacağına ilişkin verilen ilk bilgilere bakalım.

İlginizi Çekebilir: Steve Jobs’un İş Başvurusunu Yaptığı Belge Rekor Fiyata Satıldı

Rocket League Mobil Sürümünün Adı Değişecek

İlk ve öne çıkan değişiklik mobil sürümde farklı bir isim kullanılıyor olması olacak. Yapım mobil dünyaya gelirken ismine ek bir de “Sideswipe” adı taşıyacak.

Oyun yapısı ise dediğimiz gibi genel olarak aynı olacak. Yine kullanıcıların arabalarla birbirlerine gol atmaya çalıştığını göreceğiz. Fakat bu kez kamera açısı değiştirilecek. PC sürümünde kullanılan takip kamera açısı yerine yandan bir açı kullanılacak.

Rocket League Sideswipe

Yandan bir açı kullanılmasının da nedeni var. Bunun en büyük nedeni, oyunun mobil dünyaya uyum sağlaması. Takip kamera açısı ile seriyi akıllı telefonlarda oynamak bir hayli zor bir işlem olacaktır.

Bunun için yandan bir açı ile oyun sunulacak ki böylece oyuncular dokunmatik kontrollerini de rahat bir şekilde kullanabilecekler. Bunun dışında yapımda yine çoklu oyuncu yapısı olacak.

Sadece mobil dünyada sınırlı olduğu için iki oyuncuya kadar destek verilecek. Yani takımlar iki oyunculu olacak. Maçlar ise maksimum olarak 2 dakika seçilebilecek. Daha üzerinde oyunlar şimdilik mümkün gözükmüyor. Sonradan sunucu yükünün değiştirilmesi ve sürenin uzatılması söz konusu olabilir. Fakat şu an için değil.

İlk olarak Android için testlerinin başladığı da açıklanan oyunun bu testleri kapalı olarak yapılıyor. Testler başarılı sonuçlanırsa ilk olarak Android için yayın yapılacak. Fakat hemen sonrasında da iOS işletim sistemi için Rocket League Sideswipe oyununun yayınlanmasını bekliyoruz.

Testlerin tamamlanmasının ardından sistem gereksinimleri konusunda da bilgilerin paylaşılacağı eklendi. O yüzden şu an mobil oyun nasıl gereklilikler ister onu da bilemiyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?