Rekor Fiyata iPhone 1 Modeli Satışa Çıkarıldı

2
106

İlk iPhone serisinin çıkışının üzerinden yıllar geçti. 2007 yılında üretile ilk iPhone modeliyle beraber bir nevi Apple’ın teknoloji dünyasında lider konuma geleceği serüveni başladı. Çok kısa bir süre içerisinde giderek yayınlaşmayı başaran markanın şimdilerde iPhone 8 modeli üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu süreçte markanın ekstra birçok kazanım elde ettiğini de söylemek yanlış olmaz. İlk iPhone modeliyle iPhone 7 Plus yani son güncel modeli karşılaştırdığımızda devrim niteliğinde değişimler göze çarpıyor. Kamera kısmında, işletim sistemi kısmında, işlem gücü kısmında kısacası hemen her alanda büyük bir gelişim söz konusu. Tüm bunlara rağmen iPhone 1 modeli de unutulmuş değil. Öyle ki şimdilerde iPhone 1 modeli hem zor bulunuyor hem de rekor fiyatlara alıcı buluyor.

iPhone 1 için 19.500 Dolar Fiyat

Artık koleksiyon ürünü olarak değerlendirilen iPhone 1 modelinin, açık arttırmaların aranan ürünlerinden biri olduğunu da söylemek gerekiyor. Şimdilerde benzeri bir durum daha ortaya çıktı. Bu kez satışa çıktığı andan beridir cam bir kap içerisinde saklanan iPhone 1 modeli satışa çıktı. Kutusu açılmamış ve en ufak bir yıpranma durumu söz konusu olmayan ilk iPhone modelinin açık arttırması için istenen fiyatın ise 19.500 dolar olduğunu belirtelim.

iPhone 1

Sadece başlangıç fiyatı olarak bu rakamın konuşulduğunu da söylemek gerekiyor. Yani TL değeri olarak değerlendirdiğimizde 68 bin lira gibi bir değeri geçen telefonun fiyatı 19.500 dolar olarak belirlense de fiyatın ilgiye göre artma durumu da söz konusu olabilir.

iPhone Hayranlığı Ne Boyutta?

Yaşanan son olay bir kez daha gündeme iPhone hayranlığı konusu getirdi. Günümüz telefonlarıyla değerlendirildiğinde çok düşük özelliklere sahip olan iPhone 1 modelinin bile sadece kutusu açılmadığı için 19.500 dolar gibi bir fiyata satılması, Apple’ın ve iPhone serisinin hayranlığının ne boyuta geldiğini de gösteriyor. Şimdi merak edilen konu bu fiyata ilk iPhone modelini kimin satın alacağı. Takipçilere bakacak olursak yüksek fiyata karşın ilgi oldukça fazla.

2 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?