PS5 Oyun Kolu iPhone ve iPad’e Nasıl Bağlanır?

0
184

Sony PlayStation 5 oyun kolunu (Dualsense controller) iPhone veya iPad’inizle eşleştirebilir ve bir çok popüler oyunu PS5 oyun kolu ile oynayabilirsiniz. Bu yazımızda PS5 DualSense oyun kolunu iPhone veya İpad’inize nasıl bağlayabileceğinizi anlatacağız.

Bunun için neye ihtiyacınız var?

iPhone veya iPad’nizle PS5 oyun kolunu kullanabilmeniz için İOS 14.5 ve üstü bir iOS sürümüne ihtiyacınız var. Eğer oyun kolunu iPad’inizde kullanacaksanız iPadOS 14 ve üstü bir sürüme ihtiyacınız var.

Ayrıca doğal olarak bir PS5 kola ihtiyacınız olacak.

PlayStation 5 oyun kolu iPhone veya iPad ile nasıl kullanılır?

Yukarıdaki gereksinimleri karşılıyorsanız oyun kolunuzla iPhone veya iPad’inizi eşleştirme işlemine başlayalım.

  • Öncelikle iPhone veya iPad’inizin Bluetooth’u açık değilse açın.
  • PS5 oyun kolunuzda PlayStation logo butonu ile Create (Yarat) butonuna aynı anda basın. Bunu yaptığınızda oyun kolu eşleşme moduna girmiş olacak.

Oyun kolu eşleşme moduna girdiğinde TouchPad’in etrafındaki ışıklar maviye dönecek ve yanıp sönmeye başlayacak.

DualSense eşleşme moduna girdiğinizde iPhone veya iPad üzerinde Bluetooth cihazları arasında kolu görebilirsiniz. Bunun için;

  • iPhone veya iPad cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın.
  • BlueTooth menüsüne giriş yapın.
  • Diğer cihazlar kısmında PS5 kolunuzu görebilirsiniz. Üzerine dokunun.

 

Bluetooth bağlantısı başarılı olursa ledin rengi değişir ve sabit yanar. TouchPad’in olduğu kısımda turuncu ışıklar yanacaktır. Artık PS5 DualSense kolunuz artık iPhone ve iPad ile oyun oynamak için hazır.

PS5 oyun kolu ile hangi iPhone veya iPad oyunlarını oynayabilirsiniz?

Eğer Apple Arcade üyesiyseniz DualSense ile oynayabileceğiniz çok sayıda güzel oyun var. Bunları kontrol etmek için App Store’a göz atabilirsiniz. Oyunlara ait sayfalarda Contoller desteği şeklinde bir kısım var. Burada DualSense varsa o oyunu oynamanızda sorun olmayacaktır.

Ayrıca kolay bir google aramasıyla da konsol kolu destekleyen oyunları bulabilirsiniz. Bunun için Google’da “mfi games” şeklinde aratırsanız çıkan sonuçlarda istediğiniz oyunları bulacaksınız.

Önceki İçerikWindows 10 kullananlar için OneNote rehberi
Sonraki İçerikiOS 12.5.4 Güncellemesi Desteklenen Cihazlara Sunuldu
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?