Apple’ın kulaklık sınıfında son teknoloji ürünü AirPods olarak ortaya çıktı. Tamamen kablosuz ve iki kulaklık arasında bile bağlantısız olan seri gerek malzeme kalitesi gerekse de özellikleriyle Apple kullanıcılarının ilk tercihleri arasındaki yerini de aldı. Stoklarının bile ilgiden dolayı dönem dönem tükendiği AirPods kulaklıkları her ne kadar beklenenden çok ilgi görüyor olsa da bunun dışında kulaklıkların tamamen kablosuz olmasını pek fazla beğenmeyen kullanıcıların olduğunu da söylemek gerekiyor. Bu noktada ise devreye yine Apple çatısı altında satılan alternatif ürünler giriyor. En az AirPods kadar yüksek teknolojiye sahip olan bu kulaklıklardan birisi de Powerbeats3. Önce Powerbeats3 kulaklıklarının özelliklerinden bahsedelim. Ardından ise kullanım önerilerine geçiş yapalım.

Powerbeats3

Powerbeats3 Nasıl Bir Tasarıma Sahip?

Kulaklıkların tasarımları standart modellere göre biraz farklılıklar gösteriyor. Özellikle kulaklıkları birbirlerine bağlayan enseden geçen bant tasarım konusunda ekstra bir tasarım şıklığı katıyor. Bunun dışında kulaklıklara gelecek olursak kulak içi kulaklık özelliğe sahip olan kulaklıkların düşmesini engelleyen ve ergonomik bir kullanım sunan kancaları da tasarım konusunda en belirgin detaylar arasında.

Powerbeats3

Arka kısımda ise kulaklıkların Powerbeats simgesinin kullanıldığı bir arka kapak bulunuyor. Genel tasarımı görsellerde daha rahat anlayabilirsiniz. Oldukça başarılı bir tasarım yapısı olduğu genel yorum olarak eklenebilir.

Powerbeats3 Nasıl Özelliklere Sahip?

Gelelim kulaklıkların nasıl özelliklere sahip olduğuna. Kulaklık Doğrudan Apple’ın ünlü W1 çipi ile geliyor. Bu sayede Apple’ın kulaklıklar konusunda sunduğu maksimum performansı yakalayabiliyorsunuz. Sadece iPhone telefonlara ya da Apple’ın ürünlerine yaklaştırılmasıyla Powerbeats3 kulaklıklarını eşleştirebiliyorsunuz.

Yani bir nevi AirPods kulaklıklarında kutu açılımında yapılan eşleştirme sistemine benzer bir sistem sunuluyor. Doğrudan Apple Watch akıllı saatlere de bağlanabilen kulaklıkların diğer bir sistem ayrıcalığı ise Class 1 Bluetooth bağlantı teknolojisi.

Bu sayede bağlantı kopma sorunları da ortadan kalkıyor. Bunun dışında çift sürücü teknolojisine de sahip olan kulaklık hem bass sesleri hem de tiz sesleri en iyi kalite ile verebiliyor. Diğer bir ekstra özellik ise kulaklıkların şarj süreleri.

Powerbeats3

12 saate kadar uzun bir pil dayanma süresine sahip olan kulaklıkların en büyük artısı Fast fuel teknolojisi. Sadece 5 dakika içerisinde boş pile sahip olan Powerbeats3 kulaklıklarını anında 1 saat kullanıma kadar şarj edebiliyorsunuz.

Son olarak kulaklıkların üzerinden arama cevaplayabildiğinizi, Siri’yi etkinleştirebileceğinizi ve kulaklıkların üzerinden arama yapabileceğinizi de ekleyelim. Ayrıca kulaklıkların ter ve suya karşı dayanıklı olması da Powerbeats3 serisinin spor kulaklığı içinde uygun olduğunun göstergesi.

Powerbeats3 Artıları: Siri desteği, Ter ve Su Dayanıklılığı, W1 çipleri, Fast Fuel şarj teknolojisi, RemoteTalk teknolojisi

Powerbeats3

Powerbeats3 Tüm Püf Noktaları

Kulaklıklar hakkında en basitten başlayarak belli başlı kullanım püf noktalarından söz edeceğiz. Bu şekilde kullanım çok daha rahat ve çok daha iyi bir ses kalitesi elde edebileceğinizi göreceksiniz. Hemen başlayalım.

  • Öncelikle kulaklıkların kutu içeriğinde kulak içi lastiklerinin farklı boyutlarda mevcut olduğunu belirtelim. Zaten birçok kulaklık markasında bunu görürsünüz. Fakat bu seride durum biraz farklı. Dışarıdan gelen sesi tam olarak izole edebilmek için en iyi ve kişiye göre özel aparatı seçmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde gürültü engelleme teknolojisinde maksimum performans alınıyor.
  • Bunun dışında bir diğer detay ise kulak kancaları. Kulak kancalarını kulağınıza göre ayarlamanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken ise alt kısma doğru inen kanca önünden kancayı öne doğru açıp kapamak. Bu şekilde kancaları tam kulağa göre ayarlayabilirsiniz.

Powerbeats3

Kulaklıkları Sıfırlamak İçin Yapılması Gerekenler

Kulaklıkları düzenlemelerinde ya da ses konfigürasyonlarında yapılan değişikliklerden kaynaklı olarak seslerde bozulma sorunu gibi sorunlar yaşanırsa tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi bu seride de sıfırlama özelliğini kullanabiliyorsunuz. Özellikle bağlantı sorunları yaşıyorsanız kulaklıkları sıfırlamak için yapmanız gereken işlem ise güç tuşuna ve ses kısma tuşlarına 10 saniye basılı tutmak. Sıfırlama sonrasında kayıtlı eşleşme bilgileri dahil hemen her bilgi silinmiş oluyor ve sıfırlama tamamlanıyor.

https://youtu.be/1kp0ERNMHXI

Kulaklıkları Güncelleme İşlemi

Powerbeats3 kulaklıklar için yazılım güncellemeleri özellikle bağlantı sorunlarını çözmek için oldukça etkili oluyor. Güncellemeleri almak için ise kullanıcıların iOS 10 üstü bir iPhone kullanmaları yeterli. Her eşleşmede varsa güncellemeler otomatik olarak yapılıyor. Fakat eğer iPhone kullanmıyorsanız güncelleme yapmak için bilgisayarınıza Beats update programını indirmeniz gerekiyor. Ardından kısa bir bağlantı ile güncelleme yapılabilir.

Son olarak serisinin satış fiyatının 900 TL olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

 

4 YORUMLAR

  1. Güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Bir sorum olacak. Bu kulaklıklarr sadece apple ürünleri ile mi kullanılabiliyor yoksa windows tabanlı bilgisayarlarda ya da android cihazlarda da kullanılabiliyor mu?

  2. İyi günler powerbeats3 kulaklığım bluetooth görmemeye başladı. Apple’a götürdüm neredeyse kulaklık parası istiyor tamiri için. İstanbul’da bunun tamirini yapacak bir yer var mıdır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?