Powerbeats Pro Kulaklık Tüm Özellikleri

1
845

Kablosuz kulaklık modelleri için güzel alternatifler sunan Apple, bu alanda en iddialı kulaklık modeli AirPods 2 serisini geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Markanın kısa süre önce tanıtımını yaptığı kablosuz kulaklık modelinin en büyük rakibi yine Apple’a bağlı bir marka olan Beats tarafından tanıtılan Powerbeats Pro kulaklıkları oldu.

Kısa süre önce tanıtımı yapılan yeni kulaklık modelinin özelliklerinin neler olduğuna ve bu kulaklık modeliyle beraber sunulan tüm özelliklere daha yakından bakalım. Hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle dikkat çeken serinin detaylarından söz edelim. Bakalım Powerbeats Pro kulaklık modeli gerçekten söylendiği kadar iddialı ve söylendiği kadar başarılı bir model mi?

Powerbeats Pro Tasarımı Nasıl?

İşe ilk kısımdan başlamak gerekiyor. Powerbeats Pro kulaklık modelinin tasarım kısmında önemli bir fark sunduğunu görmek mümkün. Kulak içi kulaklık modellerinden biri olmasına karşı serinin kancalı bir yapı sunduğunu söylemek gerekiyor. Kulaklık modelinde sunulan kancaların kulak boyutuna göre ayarlanabilir olması da yine oldukça önemli bir avantaj sağlıyor.

Yeni kulaklık modelinin kancaları sayesinde spor sırasında da maksimum konfor sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Öyle ki spor sırasında kulaklığın kulağınızdan çıkması gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalmıyorsunuz.

Powerbeats Pro

Sadece kulaklığı kulağınıza göre ayarlamanız yeterli olacaktır. Her iki kulaklık modelinin de suya ve tere karşı dayanıklı olduğunu da ekleyelim.

Bu sayede yine spor sırasında herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca spor kullanımına bağlı olarak su geçirme ve benzeri sorunlarda yaşanmamış olacak. Tasarım kısmında son detayımızın iki taraflı kontrol panelinin yer aldığını da ekleyelim.

Renkler: Krem, yosun, siyah, deniz

Bu 4 renkle beraber siyah bir taşıma çantasının sunulduğunu da ekleyelim. Yine kutu içerisinde yer alan şarj soketleri üzerinden de şarj imkanı sunuluyor. Tasarım kısmında söz edeceğimiz detaylar bunlar ile sınırlı. Bunların dışında dikkat çeken kulaklık detayları yok. Daha doğrusu eski modellerle benzer bir tasarım söz konusu.

Teknik Özellikler Kısmında Dikkat Çeken Detaylar Neler?

Powerbeats Pro kulaklıkları teknik açıdan da oldukça iddialı kulaklık modellerinden birisi. Kablosuz bir kulaklık modeli olması nedeniyle teknik özellikleri daha da merak edilen serinin, Apple’ın yeni çiplerine sahip olduğunu görüyoruz.

Yeni serinin içerisinde de tıpkı AirPods 2 kulaklık modelinde olduğu gibi H1 çipleri yer alıyor. H1 çiplerinin kullanıldığı kulaklık, anında bağlantı imkanı sunuyor. Sadece kulaklığı telefona yaklaştırmanız yeterli oluyor.

Powerbeats Pro

Kulaklığın kutusunu açmanız ve telefonu yaklaştırmanız eşleştirme için yeterli. Powerbeats Pro içerisinde yer alan H1 çiplerin artısı bunlar ile sınırlı değil. Bunun dışında bir de Siri artısı var. H1 çipi sayesinde “Hey Siri” komutu çalışıyor.

Hey Siri komutunu vererek doğrudan Siri sanal asistanını kullanabiliyorsunuz. Sanal asistanı kullanmanız durumunda aramaları cevaplama ve arama yapma gibi ayrıcalıklara da sahip olabiliyorsunuz. Söz konusu H1 çiplerinin Siri artısı, eşleştirme artısı ve hız artısının dışında pil dayanma süresine de oldukça olumlu etki ettiğini de söylemek gerekiyor.

Pil Dayanma Süresi Nasıl?

Powerbeats Pro kulaklık modelinin pil dayanma süresi de oldukça başarılı. Kulaklık sürekli kullanımda 9 saate kadar pil ömrü sunuyor. Kablosuz kulaklık modelinin kutusuyla beraber ise 24 saatlik kullanım sunduğunu da belirtelim.

Kutunun içerisinde bir de süper şarj modu sunulduğunu ekleyelim. Fast Fuel adı verilen bu mod sayesinde, sadece 5 dakika içerisinde 1,5 saatlik kullanım için yeterli şarj yapılıyor. Kulaklıkların bu konuda da artısı tartışılmayacak düzeyde iyi.

Powerbeats Pro

Ayrıca akıllı pil yönetimi için de özel bir sistem sunulduğunu söylemek gerekiyor. Kulaklık kulağınızda takılı olmadığı zaman bunu algılıyor ve uyku moduna geçiş yapıyor. Uyku moduna geçiş yapılması sayesinde pil tüketimi de en iyi şekilde kontrol edilebiliyor.

Pil tüketimi konusunda özel sistemlere sahip olan seri, sadece pil konusunda akıllı değil. Bunun dışında kulağınıza taktığınız zaman spora geçiş yapmanızla beraber Powerbeats Pro bunu algılıyor ve otomatik olarak çalma listelerinizi oynatmaya başlayabiliyor.

Kulaklık Üzerinden Kontrol İmkanı

Powerbeats Pro modelinin tüm bu özelliklerinin dışında, kulaklık üzerinden kontrol özelliğine yer verdiğini de ekleyelim. Kulaklık üzerinden kontrol sayesinde müziklerinizi ileri geri alma, değiştirme, durdurma ve oynatma gibi ayrıcalıklara sahip oluyorsunuz.

Powerbeats Pro

Yine tüm bu işlemleri Siri üzerinden gerçekleştirmek de mümkün oluyor. Sadece Siri komutlarını kullanarak bu işlemleri yerine getirmeniz de mümkün.

Ses Kalitesi Nasıl?

Ses kalitesi konusunda tam olarak teknik veriler paylaşılmış değil. Fakat Powerbeats Pro serilerinin ne kadar başarılı ses deneyimine sahip olduğunu biliyoruz. Hem bass hem de tiz konusunda çok başarılı kulaklık modellerinden söz ediyoruz.

Powerbeats Pro

Bunun dışında gürültü engelleme özelliği de sunulmakta. Gürültü engelleme özelliğinin güvenlik odaklı olarak dışarıdaki sesleri tam olarak perdelemediğini de eklemek gerekiyor.

Powerbeats Pro Fiyatı Nasıl?

Tüm bu özelliklerle beraber Powerbeats Pro kulaklık modellerinin Türkiye fiyatlarından da söz edelim. Oldukça kaliteli bir malzeme kullanılan kulaklık modelinin ülkemiz fiyatı 1.999 TL olarak açıklandı. 2 bin TL fiyata sahip olan kulaklık, AirPods 2 modeline göre biraz daha yüksek bir fiyat aralığına sahip olan bir model.

 

Powerbeats Pro Alınmalı Mı?

Gelelim son kısma. Powerbeats kulaklık modelinin fiyatını ve tasarımını belirttik. Bunun dışında açıklanan teknik özelliklerden de söz ettik. Şimdi ise Powerbeats Pro kulaklıklarının hangi kullanıcılara hitap ettiği konusunda bilgiler paylaşmaya çalışalım. Söz konusu kulaklıklar daha çok sporcular için hazırlanmış olan seriler.

Suya ve tere dayanıklı tasarım, bunun dışında kulaklık kancalarının bulunması gibi artılar, sporcular için ideal bir kulaklık modelinin sunulduğunu gösteriyor. Fakat fiyat kısmına baktığımız zaman ise gerçekten iddialı bir kulaklık görüyoruz.

Bu fiyata çok tercih edilebilecek bir kulaklık değil. Tabii ki bütçe sorununuz yoksa, söz konusu kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Bir akıllı fiyatına bir kulaklık modelini tercih etmek ne kadar mantıklı size kalmış. Tabii ki bütçe konusu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Önceki İçerikÖTV Zammı Sonrasında IMEI Kayıt Ücreti Durumu
Sonraki İçerikZTE Nubia Red Magic 3 ile iPhone Xs Karşılaştırması
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

  1. Pubg oynarken kulaklıgın mikrofonundan konuşamıyorsun kullandıgın tablet yada telefonun mikrofonundan ses gidiyor ilginç . Kulaklık kulagimda baska odaya geçtim kimse sesimi duymadı ya oyunla alakalı problem yada kulaklık oyunlarda mikrofon desteği vermiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?