Portre Aydınlatma Teknolojisiyle Yeni Portre Modu (Video)

0
95

Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X akıllı telefonlarında en büyük değişikliği, yeni işlemci modelleri oldu. İşlemci kısmında değişen birçok teknoloji kullanan Apple’ın, A10 işlemcilerinden sonra gelen A11 Bionic çipleri bu teknolojiler içerisinde zirve nokta olmayı başardı. Yeni iPhone akıllı telefonlarının Mac modellerini geçmesini sağlayan işlemciler, telefonların çok daha hızı olmasını sağlarken bir yandan da telefonların güç tüketiminin azalmasını sağladı. Fakat tek yenilik bunlar olmadı. Bunun dışında yeni işlemcilerle beraber nöral sistemlerde geldi ve bu nöral sistemler kullanıcıların çok daha iyi bir fotoğraf deneyimi yakalamalarını sağladı. İşte fotoğraf çekimi kısmında gelen en büyük yenilik Portre Aydınlatma özelliği oldu.

Portre Aydınlatma Özelliği İçin Apple Video Yayınladı

Şimdiye kadar Apple’ın akıllı telefonlarının kamera deneyimi konusunda bir hayli öne çıkmasını sağlayan portre modunu geliştiren ve açıkçası portre modunun çok daha detaylı bir hal almasını sağlayan Portre Aydınlatma teknolojisi sayesinde, iPhone 8 ve iPhone X modellerinin kamera puanlarında da ilk sıraları alacağı belirtiliyor. Yeni özelliğinin ne kadar başarılı olduğunu göstermek isteyen Apple ise yeni özelliği için paylaşımlar yapmaya başladı. İlk olarak Portre Aydınlatma moduna özel bir video yayınlandı.

Portre Aydınlatma modu için yayınlanan video, tüm modun özelliklerini ortaya çıkarmış oldu. 5 ana başlık altında; doğal ışık, sahne ışığı, sahne ışığı mono, kontur ışığı ve stüdyo ışığı konusunda bilgiler veren video, yeni portre modunun ne kadar gelişmiş olduğunu da göstermiş durumda.

https://youtu.be/sgbv5z59OUQ

Tüm modların getirdiği özellikleri vurgulayan videonun, çekim kalitesini kullanıcıların nasıl değiştirebilecekleri konusunda da en büyük kanıtı oluşturduklarını söylemek gerekiyor. Portre Aydınlatma modunun nasıl daha etkili bir şekilde kullanılacağı konusunda ise yeni videoların gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple TV 4K Türkiye’de Sıkıntılı Bir Kullanım Sunabilir

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Tanıtıldı! İşte Tüm Özellikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?