Philip Schiller 16 GB iPhone, İncelik ve Batarya Ömrü Hakkında Konuştu

0
488

WWDC 2015’ten sadece bir gün sonra, pazarlama müdürü Philip Schiller Daring Fireball TV programına katıldı. Bölüm daha yayımlanmadı fakat The Verge‘ün elinde belgeler mevcut. Schiller 16 GB iPhone, batarya ömrü ve incelik arasında karar verme, yeni MacBook üzerindeki USB-C hakkında konuştu.

Programın sunucusu Gruberin önerisine göre iOS işletim sistemine sahip cihazların daha yüksek depolama kapasitesiyle gelmesi gerektiğini söyledi. Gruger’in görüşüne göre 16 GB kapasiteli bir iPhone 6 veya iPhone 6 Plus ile şuanki aplikasyonların boyutlarına bakarak yaşamanın zor göründüğünü söyledi.  Schiller ise düşük kapasiteli cihazların iCloud gibi servisler sayesinde yeterli hale getirilmeye çalışıldığını söyledi. phil_schiller-150x171

Biz inanıyoruz ki iCloud servislerini Belgeler, fotoğraflar ve videolar için olabildiğince kullanmaya çalışıyoruz. Belkide birçok bilinçli kullanıcı bu çevre içerisinde yerel depolama alanına ihtiyac duymuyor olabilir. Çünkü iCloud servisleriyle birlikte yerel depolama alanına olan ihtiyacı her geçen gün azaltıyoruz.” 

Ayrıca Schiller, 16 GB depolama alanına sahip cihazlarda Apple diğer parçaların iyileştirilmesi için kazanç sağlıyor. Mesela kamera gibi parçalara daha fazla ödenek ayırılabiliyor.

İncelik ve batarya ömrü arasındaki ilişki sorulduğunda, incelik söz konusu olduğunda hem düşük güç tüketimli parçalar ve daha büyük batarya anlamına geliyor. Schiller’ın söylediğine göre Apple incelik ve batarya ömrü arasındaki dengeyi iyi koruyor. Schiller’ın dikkat çektiği bir başka nokta ise büyük batarya kapasitesine sahip cihaz hem ağır olduğunu hem de şarj etme süresinin uzadığını dile getirdi.

Yeni MacBook’taki USB-C ile ilgili olarak Schiller, Apple ileriye yönelik ürünleri piyasaya sürüyor. Ayrıca Schiller Apple’ın cesur olduğunu tek bir portla birlikte risk aldığını da ekledi.

Apple, geçmişte yine cesur kararlar almıştı. Kullanıcıların da emin olamadıkları 16 GB depolama alanına sahip cihazların yetip yetmediği konusunda günlük kullanımda yeterli olduğunu, yeni nesil cihazlarında daha ince dizaynlarla birlikte daha iyi batarya ömrü sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?