Phablet Pazarının İlk Çeyreğinde Apple iPhone 6 Plus’la %44’lük Paya Sahip

0
150

5 inç ile 7 inç arasında büyük ekrana sahip phablet akıllı telefon pazarında ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Apple’ın ilk phablet özelliğini taşıyan akıllı telefonu iPhone 6 Plus %44’lük paya sahip.

Araştırma sonuçları Kantar Worldpanel ComTech tarafından duyuruldu ve sonuçlara göre pazar payının %21 arttığı görülüyor. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre %6’lık bir artış görülüyor. Pazardaki en büyük paya iPhone 6 Plus sahip. Açıklanan sonuçlara göre pazarın %44’ünü domine ediyor.

Bu segmentteki akıllı telefonlardan iPhone 6 Plus, pazarın %44’üne sahip. Bu artışın ana nedeni olarak hem iOS hem de Android için büyük ekran gösteriliyor. Kantar’ın açıklamalarına göre ilk çeyrekte, %11,4 oranında Android’e geçiş yapıldığı görülüyor. Geçen sene bu oran %14.6 olarak kaydedilmişti. Karşılaştırmaya göre iOS’tan Android’e geçen kullanıcı sayısının %5.9 olduğu görülüyor. Yine geçtiğimiz sene bu oran %9.8 olarak kaydedilmişti.

Akıllı telefon satışlarının geneline bakıldığında, Apple’ın satışlarının büyük çoğunluğu AT&T, Verizon ve Sprint oluşturuyor. Samsung’un akıllı telefon satışlarını domine eden ise %42 oran ile T-Mobile.

Önceki İçerikiPhone için Sınırlı Süre ile Ücretsiz Olan 10 Müthiş Uygulama (40 $ Tasarruf Edin)
Sonraki İçerikMac & iPad için Popüler Resim Editörü Pixelmator, iPhone için Yakında Kullanıma Sunulacak
Apple kullanıcısı ve Software Developer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor...

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?