Phablet Pazarının İlk Çeyreğinde Apple iPhone 6 Plus’la %44’lük Paya Sahip

0
151

5 inç ile 7 inç arasında büyük ekrana sahip phablet akıllı telefon pazarında ilk çeyrek sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre Apple’ın ilk phablet özelliğini taşıyan akıllı telefonu iPhone 6 Plus %44’lük paya sahip.

Araştırma sonuçları Kantar Worldpanel ComTech tarafından duyuruldu ve sonuçlara göre pazar payının %21 arttığı görülüyor. Geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre %6’lık bir artış görülüyor. Pazardaki en büyük paya iPhone 6 Plus sahip. Açıklanan sonuçlara göre pazarın %44’ünü domine ediyor.

Bu segmentteki akıllı telefonlardan iPhone 6 Plus, pazarın %44’üne sahip. Bu artışın ana nedeni olarak hem iOS hem de Android için büyük ekran gösteriliyor. Kantar’ın açıklamalarına göre ilk çeyrekte, %11,4 oranında Android’e geçiş yapıldığı görülüyor. Geçen sene bu oran %14.6 olarak kaydedilmişti. Karşılaştırmaya göre iOS’tan Android’e geçen kullanıcı sayısının %5.9 olduğu görülüyor. Yine geçtiğimiz sene bu oran %9.8 olarak kaydedilmişti.

Akıllı telefon satışlarının geneline bakıldığında, Apple’ın satışlarının büyük çoğunluğu AT&T, Verizon ve Sprint oluşturuyor. Samsung’un akıllı telefon satışlarını domine eden ise %42 oran ile T-Mobile.

Önceki İçerikiPhone için Sınırlı Süre ile Ücretsiz Olan 10 Müthiş Uygulama (40 $ Tasarruf Edin)
Sonraki İçerikMac & iPad için Popüler Resim Editörü Pixelmator, iPhone için Yakında Kullanıma Sunulacak
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?