Paslanmaz Çelik Apple Watch’unuzda Oluşan Çizikleri Sadece 15 TL Harcayarak Düzeltebilirsiniz

0
4523

Paslanmaz çelik Apple Watch’un kullanımının artmasıyla birlikte kimi sorunları ile gündeme gelmeye başladı. Özellikle gövdesinde oluşan çizikler kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu konular arasında yer alıyor. Apple’ın yayınladığı tanıtım videolarında, çeliğin özel bir şekilde soğuk olarak dövülmesi ile daha da güçlendirildiğini belirtmesi ve buna rağmen paslanmaz çelik Apple Watch’un kolayca çizilmesi kullanıcılar için sürpriz oldu.

Kullanıcılar bu durum karşısında kendi çözümlerini ürettiler ve sadece 15 TL harcayarak paslanmaz çelik Apple Watch’da oluşan çizikleri gidermeyi başardılar. Fazla inandırıcı gelmedi mi? Hemen bir kullanıcının bunu nasıl yaptığını gösterdiği videoyu izleyin;

Peki çizilen paslanmaz çelik Apple Watch’un çiziklerinden kurtulmanız için neler gerekli?

  • Metal cilası almanız gerekiyor. Şuan satılan binlerce türk metal cilası mevcut. Ucuzdan pahalıya pek çok çeşidi var. Kalitesi yüksek bir metal cilası almanızı tavsiye ediyoruz. Videoda ki kullanıcının aldığı metal cilası sadece 5 $ (Ürüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz). Eğer ki ülkemizde satılan metal cilalarından satın alacaksanız ya eş değer bir marka tercih edin ya da ortalama 50 ile 70 TL arasında değişen fiyatlardaki metal cilalarını tercih edin.
  • El havlusu

Evet çiziklerden kurtulmak için ihtiyacınız olan her şey bu kadar. Daha sonra metal cilasını el havlusunun üzerine biraz dökerek paslanmaz çelik Apple Watch’unuza hafifçe uygulayın. Ara ara çiziklerin durumunu kontrol edin. Göreceksiniz ki çizikler kaybolacaklar. Aşağıdaki fotoğrafta çiziklerine metal cilası uygulanan paslanmaz çelik Apple Watch’un son halini görebilirsiniz.

paslanmaz-celik_apple-watch-cizik
Metal Cilası Uygulanan Çizilmiş Paslanmaz Çelik Apple Watch’un Öncesi ve Sonrası

Peki bu yöntem paslanmaz çelik Apple Watch için zararlı mı? Bunun için farklı yorumlar mevcut. Ancak yorumlara genel olarak bakıldığı zaman kaliteli metal cilasının önemi ve çok sık kullanılmaması vurgulanıyor. Derin aşınmalarda da bu yöntemi uygulamanın sağlıklı olmayacağı belirtiliyor.

Peki paslanmaz çelik Apple Watch’un çizilmesi sürpriz mi? Elbette ki hayır. Bilimsel verilere göre çelik süper sert malzeme değildir. Apple Watch’ta kullanılan 316L kalite çelik, Apple Watch Sport’ta kullanılan 7000 serisi alüminyuma göre aslında daha yumuşaktır. Apple onu daha sağlam kılmak için 904L paslanmaz çeliği seçmek istemiş olabilir ama Apple Watch’un fiyatını daha fazla yükseltmemek için bu şekilde karar vermiş olabilir.

Sonuç olarak paslanmaz çelik Apple Watch’unuzda küçük çizikler mevcutsa bu yöntemi kullanarak çiziklerden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?