Özel Üretim Caviar iPhone 11 Pro Tanıtıldı

0
213

Apple’ın akıllı telefonları zaten lüks seriler olarak geçiyor. Söz konusu akıllı telefonlar belli bir fiyat aralığının üzerinde olan modeller oluyor. Aynı durum Apple’ın yeni akıllı telefon modelleri için de geçerli olmuş gibi gözüküyor. Henüz Türkiye fiyatları belli değil. Haliyle kesin bir konuşma yapmak mümkün olmayacak ancak iPhone 11 telefonları için beklenen fiyatlar oldukça yüksek. Zaten telefonların fiyatları oldukça yüksek bir de özel seriler görmeye başladık. Caviar iPhone 11 Pro bunlardan bir tanesi.

Caviar iPhone 11 Pro Özel Üretim

Her sene iPhone modellerinden biri üzerinde özel bir seri üretimi yapan Caviar, bu sene de durumu değiştirmemiş gibi. Firma çok kısa bir süre önce yeni akıllı telefon versiyonlarını duyurdu. Bu noktada yeni akıllı telefonlar Caviar iPhone 11 Pro olarak karşımıza çıktı.

Tabii ki telefonların yine özel seri olarak geldiği açıklandı. Yani seri üretime geçecek modellerden söz etmiyoruz. Bunun yerine sınırlı üretim ancak özel üretim sunulacak.

Caviar iPhone 11 Pro

Neyse sözü daha fazla uzatmadan özel üretim Caviar iPhone 11 Pro modellerinin detaylarından bahsedelim. İlk olarak 2 farklı versiyonun tanıtıma çıkarıldığı açıklandı. Ana versiyon kısmında Titanic ve Vostok 1 isimlendirilmesinin yapıldığı bilgisi verildi.

Burada en çok öne çıkan model Vostok 1 akıllı telefonu. Caviar iPhone 11 Pro Max modeli üzerinde yapılan özelleştirmeyle duyurulan akıllı telefon, 1961 yılında Rusya tarafından uzaya gönderilmiş olan insanlı uzay aracının bir parçasını arkasında taşıyor. Bu modelin fiyatı ise 34.280 dolar olacak şekilde açıklandı.

Caviar iPhone 11 Pro

34.280 dolar çok ciddi bir rakam. Açıkçası bu rakamın Türkiye karşılığını tahmin etmek biraz zor. Vergiler ve özel tüketim durumlarını saymayacak olursak, sadece döviz karşılığı 196.294 TL olan bir akıllı telefondan söz ediyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13.5 Uygulama Hatasına Neden Oluyor

Bu modeli unutun. Bir başka model ise Titanic modeli. Caviar iPhone 11 Pro 64 GB akıllı telefonları üzerinden hazırlanan söz konusu akıllı telefon, 1912 yılında batan Titanic gemisinden bir parçayla beraber geliyor. Telefonun üzerinde çok dikkat çeken özelleştirmeler var. Bu model için açıklanan satış fiyatı ise 7.210 dolar olarak belirlendi. Yine bu modelde biraz daha fazla bir üretim söz konusu olacak.

Değeri 200 bin TL rakamını bulan Vostok 1 akıllı telefonundan sadece 1 tane üretim yapılacak. Diğer model olan Titanic modelinden ise sadece 10 tane üretim yapılacak. Zaten Vostok 1 uzay aracının parçasını içerdiği için benzersiz bir akıllı telefon olacak ve devamı olmayan bir seri. Böyle baktığımız zaman Caviar şimdiden ilgi odağı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?