OS X El Capitan 10.11.6 Mac App Store’da yayınlandı

0
132

Birkaç haftadır yayınlanan Beta sürümlerden sonra Apple, resmi olarak  OS X El Capitan 10.11.6 versiyonunu yayınladı. Tüm Mac kullanıcıları Mac App Store’lardan indirebilir. OS X Capitan’a gelen son güncelleme,maOS Sierra 10.12  bu sonbaharda yayınlamadan çıkan son macOS güncellemesi olacağa benziyor.

Mac’ e Siri’nin gelmesinin ötesinde, macOS Sierra ile Safari tarayıcısından Apple Pay ile ödeme yapılması, picture in picture video çekimi, Apple Watch kullanıcıları için otomatik kilit açma, iOS 10 ile macOS Sierra arasında üniversal clipboard özelliği, güncelleştirilmiş fotoğraf uygulaması, yeni nesne tanıma motoru, yeni iCloud özellikleri gibi daha birçok özellik macOS 10.12 Sierra ile gelecek. Yine de bu zamana kadar OS X El Capitan hala en stabil macOS versiyonu.

osx-capitan

Mayıs sonunda OS X El Capitan 10.11‘in ilk geliştirici betası yayınlanmıştı. Şimdi de tüm kullanıcılara açılmış oldu. Göründüğü kadarıyla Apple OS X 10.11.6 versiyonuna çok daha önem verdi. Bunun sebebi ise macOS Sierra çıkmadan önce ki son OS X sürümü olması.

OS X El Capitan 10.11.6 ‘ı indirmek ve kurmak için Mac App Store Güncelleştirmelerine göz atabilirsiniz.

Yine de aşağıdaki haberlerimize de göz atabilirsiniz:

MacOS Sierra 10.12 Beta 3 yayınlandı

Apple macOS Sierra’yı tanıttı

 

 

 

Önceki İçerikApple Geliştiriciler için iOS 10 Beta 3’ü yayınladı
Sonraki İçerikiOS 9.3.3 yayınlandı
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?