Oppo Watch iOS için Desteğe Kavuştu

1
3570

Oppo Watch akıllı saat modelleri Apple Watch akıllı saat modellerine rakip olarak gelen seriler olarak öne çıktı. Başarılı seriden fiyat performans açısından beklentiler bir hayli yüksek. Genel olarak başarılı bulunan akıllı saatler, beraberinde önemli bir eksikle beraber de geliyordu.

Öyle ki akıllı saatin tam olarak desteği sadece Android işletim sistemi için vardı. Android işletim sistemine uyumlu akıllı saat uygulaması olduğu için iOS cihazlarda akıllı saati kullanmanın bir anlamı yok deniyordu.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 ile Yapılan Düzenleme Başarılı Oldu

Oppo Watch için HeyTap Health Uygulamasının iOS Sürümü Yayınlandı

Oppo, iOS için de çalıştıklarını belirterek yakın zamanda, iOS için de destek vereceklerini açıklamıştı. O zaman sonunda geldi. Akıllı saat ve akıllı bileklik modelleri için kullanılan HeyTap Health uygulaması için iOS sürümü de yayınlandı.

iOS sürümü hemen hemen benzer bir arayüz ile geliyor. Oldukça sade ve anlaşılır bir arayüze sahip olan uygulama, akıllı saatlerle yapılan eşleştirme sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor.

Sadece Oppo Watch akıllı saat modelleri için de geçerli değil. Artık markanın  akıllı bileklikleri de iOS cihazlarında kullanılabilir olacak. Bunun için kullanıcıların tek yapması gereken ise App Store üzerinden uygulamayı indirmek olacaktır. Sonrasında akıllı saatiniz ya da akıllı bilekliğiniz ile eşleştirme yapabiliyorsunuz.

Çok kolay bir şekilde eşleştirme yapılabiliyor ve akıllı saat ile bileklik için tüm kontroller bu menü üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Kadran seçimi de buna dahil.

Oppo Watch iOS

HeyTap Health uygulaması üzerinden ayrıca tüm sağlık verilerinizi de kontrol edebiliyorsunuz. Sağlık verilerinizi kontrol edebiliyor ve yönetebiliyorsunuz.

Belli başlı analizleri de yine bu uygulama üzerinden almanız da mümkün. Ayrıca dediğimiz gibi akıllı saatlerinizi de bu uygulama üzerinden kişiselleştirmeniz de mümkün.

İsterseniz akıllı saatinizden elde ettiğiniz tüm sağlık verilerini doğrudan Apple Healt sistemiyle de entegre olarak çalıştırabiliyorsunuz. Bu demek oluyor ki Apple Watch akıllı saat modellerine olan ihtiyacı da en aza indirme söz konusu.

Oppo Watch kullanıp, iOS bir akıllı telefona sahip olan kullanıcılar için çok güzel bir haber. Bu arada saatlerin gerçekten şık olduğunu söylemek lazım.

Önceki İçerikiOS 14.5 ile Yapılan Düzenleme Başarılı Oldu
Sonraki İçerikiPhone 13 Mini Render Görüntüleri Yayınlandı  
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?