OnePlus 5’in, iPhone 7 Plus’a Benzemek için Ekran Sistemi Değiştirildi Mi?

0
65

Apple, şimdiye kadar ki en yüksek performans veren iPhone 7 Plus modeliyle birçok başarı elde etti. Özellikle kamera ve işlemci konusunda oldukça yüksek performans veren akıllı telefon serilerinin, çıktığı andan bu yana gündemde olması bazı markaların iPhone 7 Plus modelinden örnek almasına neden olmaya başladı. Bu markalardan birisi de OnePlus.

Amiral gemilerinin katili olarak adlandırılan ve OnePlus 3/3T modelleriyle büyük çıkış yakalayan markanın, son seri akıllı telefonlarında iPhone 7 Plus modellerini taklit ettiği belirtiliyor. Tanıtımından sonra özelliklerine haberlerimizde yer verdiğimiz OnePlus 5 akıllı telefonlarının, tasarım kısmında neredeyse iPhone 7 Plus modeline birebir benzediği de görülüyor. Fakat bu benzerliğin aslında OnePlus markasına pahalıya mal olacağı ortaya çıktı. Peki neden?

OnePlus 5 Ekran Sorunları Devam Ediyor

Sorunun ilk olarak ana kaynağından bahsetmek gerekiyor. Sorunun çıkış noktası OnePlus 5 akıllı telefonlarının ekranlarında yaşanan sıkıntı olmuştu. Telefonu alan kullanıcıların ekranlarda dalgalanma yaşadıkları ve ciddi görüntü bozulmaları olduğu belirtilmişti. Ekranlarda yaşandığı iddia edilen bu sorunun yazılımlarla çözülmeye çalışıldığı ve bir noktaya kadar başarılı olduğu da belirtilmişti. Fakat sorunun farklı şekilde devam etmesi kafaları karıştırdı. Bugün ortaya çıkan detaylara göre yeni seri akıllı telefonların ekran bağlantıları ters yapılmış.

OnePlus 5 iPhone 7 Plus

iPhone 7 Plus tasarımına benzer bir tasarım elde etmek adına, çift arka kamera yerleşimi için ekranların ters bağlantı yapıldığı ve bu nedenle de ekran sorunları yaşandığı iddiaları gündem oldu. Şimdilik markadan bu yönde bir açıklama yok. Fakat sırf iPhone 7 Plus tasarımını yakalamak için OnePlus 5 ekran bağlantılarının değiştirilmiş olması ve bu nedenle sorunların yaşandığı doğrulanacak olursa, marka çok ciddi bir ekonomik yükün altına girmiş olacak.

OnePlus 5 iPhone 7 Plus

Eğer sorun buysa ve donanımsal sıkıntı yaşanırsa daha önce iPhone 6 serilerinde yaşanan pil tamir programları gibi bir tamir programıyla gündeme gelecek olan markanın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Apple ile tasarım konusunda çekişmeler devam ederken, ekranlarda yaşandığı iddia edilen sorun için bir doğrulama gelip gelmeyeceği meral konusu. Bakalım OnePlus yaşandığı iddia edilen bu ekran sorunu hakkında herhangi bir doğrulama açıklaması yapacak mı?

Bonus Video OnePlus 5 ve iPhone 7 Plus Hız testinde karşı karşıya;

OnePlus 5 özelliklerini okumak isterseniz: OnePlus 5 Tüm Özellikler

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?