OLED Ekranlı iPad Serisi Çok Yakında Geliyor

0
72

iPad serisinde, bir dönüşüm olduğu kesin. iPhone 12 akıllı telefonlarında olduğu gibi çerçeve kısmında düz çerçevelerin seçilmesi, kamera alanının iPhone modelinde olduğu gibi kare ve belirgin bir şekilde olması gibi beklenen değişiklikler sunuluyor. Bu değişimler devam edecek. Şimdi de ekran konusunda yeni sınıfa geçilmesi bekleniyor. Bu kez OLED ekranlı iPad modelleri yolda diyebiliriz.

Biraz kafa karışıklığına neden olabilir. Yakın zamanda Apple, mini-LED adı verilen ekranları kullanan iPad modelleri sunmuştu. Fakat bu modellerde de kullanılan ekran OLED değildi. Şimdi ise OLED ekranlı modellerin hazırlandığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 için Taslak Kasa Görselleri Gözüktü

OLED Ekranlı iPad Serisi Ne Zaman Gelecek?

Yeni bilgilere göre Apple’ın 2022 yılında iPad serisinde kullandığı ekranları değiştirmesi planlanıyor. Firma ilk olarak 2022 yılında 10.9 inç OLED ekran boyutuna sahip olan iPad Air modeli sunacak.

Air modelinde kullanılacak olan OLED ekranların özelliklerinin neler olacağına şu an için hakim değiliz. Pro modeller için ise OLED ekrana geçiş biraz daha zaman alacak. Pro modeller için 2023 yılında gelmesi bekleniyor.

OLED ekrana geçiş süreci de Pro modellerle devam edecek. 12.9 inç Pro modellerinde de OLED ekranların olması beklenmekte.

OLED ekranlı iPad

Hatta ekran kısmında 14 inç üzerine bile çıkılabileceği iddiası da var. 14 inç ve üzerinde herhangi bir ekran boyutu gelecek olursa, iPad serisi bilgisayarlara olan ihtiyacı çok düşürmüş olacak.

120 Hz yenileme hızı gibi iddialı bir yenileme hızının da sunulması beklenen seriler için şu an en erken olarak gözüken tarih 2022. Fakat 2 sene içerisinde bu serilerin sayısı beklenenden de daha fazla olacak orası kesin. OLED ekranlı bir iPad görmek bizleri de çok heyecanlandıracak. Bakalım ekran özelliklerinde daha neler düşünülüyor.

Önceki İçerikiPhone 13 için Taslak Kasa Görselleri Gözüktü
Sonraki İçerikMac’de ağ ayarları nasıl sıfırlanır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?