Ocak 2021’de En Çok İndirilen iOS Oyunları Açıklandı

  0
  218

  Mobil uygulamalar konusunda verileri aylık olarak açıklamaya devam eden Sensor Tower, bu yılın da ilk verilerini açıkladı. Daha öncesinde 2020 yılı için genel olarak en çok indirilen uygulamalar ve oyunlar açıklanmıştı. Şimdi ise Ocak 2021 en çok indirilen iOS oyunları açıklandı.

  Bu da yeni yılın ilk kapsamlı verilerinin açıklanması demek oluyor. Her ne kadar 1 aylık bir durum olsa da aslında ilerisi için de önemli işaretler sunan bir veriden söz ediyoruz.

  İlginizi Çekebilir: Epic Games ile Apple Savaşı Bitmiyor! Yeni Hamle

  En Çok İndirilen iOS Oyunları Hangileri Oldu?

  App Store için yapılan açıklama sürpriz değil. Listede zaten popüler olan çok yapım var. Fakat bunun yanında adını yeni duyduğumuz ya da yeni yaygınlaşan oyunlar da olduğunu söylemek gerekiyor. Geçen senenin en iyisi konumunda olan Among US oyununun da geçen ay için belirlenen listede zirveyi kaybettiği görülüyor.

  Bu kez lider olan Project Makeover oldu. Listenin içerisinde yer alan yeni oyun ise en hızlı çıkış yakalayan yapımlardan biri olan Oh God oldu. Başarılı yapımların sıralaması ise tam olarak şöyle:

  1. Project Makeover
  2. Among Us
  3. Call of Duty: Mobile
  4. PUBG Mobile
  5. Roof Rails
  6. Homescapes
  7. Roblox
  8. Oh God
  9. Shortcut Run
  10. Subway Surfers

  En Çok İndirilen iOS Oyunları

  Sıralama böyle gidiyor. Dediğimiz gibi burada tek önemli farkın Oh God yapımı olduğunu görüyoruz. Zaten listenin geri kalanında çoğu yapım bilinen oyunlardan oluşuyor. PUBG Mobile ya da Roblox gibi ünlü yapımları görüyoruz. Tabii ki bunlar da Ocak 2021 için açıklanan yapımlar.

  Burada ilk ay etkisini görüyoruz. Yıl içinde muhtemelen bu sıralama böyle kalmayacak. Yeni oyunlar gelecek ve var olan oyunlarda da sıralama değişiklikleri yaşanacak.

  Özellikle yeni oyunların eski yapımların yerini alması gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Sizin anlayacağınız yılın ilk ayında açıklanan veriler değil ama son ayında açıklanan veriler daha önemli olacak. O zaman 2021 yılı için genel eğilimi görme şansını elde edeceğiz.  Biz yine de Sensor Tower aylık olarak verileri paylaştığı zaman eklemeye devam edeceğiz.

  Önceki İçerikIMEI Kayıt Süresi Uzadı! Tüm Detaylar  
  Sonraki İçerike-Devlet iOS Sürümü Yenilendi! İşte Güncelleme
  Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?