Nintendo Switch Kontrol Kolları MacBook Serisinde Nasıl Kullanılır?

0
138

Son dönemin en ilgi çeken konsol serilerinden biri Nintendo Switch konsolları oldu. Nintendo tarafından farklılığı konu alarak çıkarılan yeni nesil konsollar oyun dünyasına da yeni bir soluk getirdi. Hem el konsolu olarak hem de standart oyun konsolu olarak kullanılabileceği açıklanan yeni nesil oyun konsollarının ülkemizde de satışa çıkması Nintendo’nun ülkemizde de bir hayli ilgi görmesini sağladı.

Yeni seri konsolların özellikleri ve sunduğu oyunların dışında en çok ilgi çeken noktası ise farklı kontrol kolları hem bir arada kullanabilen kontrol kolları hem de ay ayrı kullanılabiliyor. Bunun dışında Nintendo Switch Joy-Con adı verilen kontrol kollarının büyük bir ayrıcalığı daha var. Joy-Con kontrol kollarını MacBook bilgisayarınızda da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Tam uyumlu olarak gelen oyun kollarını MacBook üzerinde kullanabilmek için ise belli başlı eşleştirme işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Nintendo Switch Joy-Con MacBook Eşleştirmesi Yapma

Nintendo Switch serisinin sunduğu bu destek sayesinde kullanıcılar istedikleri gibi Mac oyunlarında kontrol cihazlarını kullanabiliyor. Harici bir oyun kolu olarak kullanılabilen kontrol cihazlarının eşleştirme işleminin nasıl yapıldığına geçelim.

Nintendo Switch Kontrol Kolları MacBook bağlantısı

  • Nintendo Joy-Con ile Mac eşleştirmesi yapmadan önce Joy-Con kollarını Switch üzerinden ayırmanız gerekiyor. Yani kolları ana ekrandan çıkarıyorsunuz. Ardından bağlama işlemini gerçekleştirmek için cihazların açık olduğundan emin olmanız gerekiyor.

  • Şimdi ise Joy-Con kontrol cihazının üzerinde yer alan bildirim ışıklarının hızlı bir şekilde yanmasına kadar Joy-Con üzerinde yer alan eşleştirme tuşuna basılı tumanız gerekiyor.

  • Bu sırada MacBook cihazınız üzerinden Bluetooth bağlantınızı açıp bağlantı ekranınızı görüntülemeniz gerekiyor.

Nintendo Switch Kontrol Kolları MacBook bağlantısı

  • Kontrol cihazının üzerinde yer alan bildirim ışıkları hızlı bir şekilde yanıp sönünce Mac üzerinde Bluetooth listesinde cihazın adının çıktığını göreceksiniz. Buradan denetleyici ekranı üzerinden cihazın adını seçip ardından ise “eşleştir” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu işlemden sonra eşleştirme durumuyla ilgili olarak bir bilgi ekranı gelecek.

Nintendo Switch Kontrol Kolları MacBook bağlantısı

  • Eşleştirme başarılı olduğunda doğrudan kontrol cihazlarınızı Mac üzerinden destekli oyunlarda kullanabiliyorsunuz.

  • Eğer tuş kombinasyon ayarlarını yapmak ve ayarları sürekli kontrol etmek isterseniz eşleştirme ekranında yer alan özellikleri de kullanabiliyorsunuz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?