Nike’ın CEO’su Gelecekte Apple ile İşbirliğini ve Apple Watch Hakkında Konuştu

0
540

Geçtiğimiz gün CNBC, Nike CEO’su Mark Parker ile röportaj gerçekleştirdi. Konu başlıklarını ise piyasadaki giyilebilir teknolojiler, Fitbit’in IPO fitness yazılımları, Apple ile ortaklık ve Apple Watch oluşturuyordu. Nike ve Apple ortaklığının durumu sorulduğunda Nike CEO’su Parker “Apple ile olan ortaklığımız devam ediyor” şeklinde cevap verdi ve Apple-Nike arasında olan potansiyel ilişkiden dolayı aslında oldukça heyecanlı olduklarınıda dile getirdi.

Parker’ın söz ettiği bir diğer husus ise Nike’ın şuanda hala Nike+ uygulamasının Apple Watch üzerinde destek sağlıyor olduğun ve 60 milyondan fazla kişinin Nike’ın fitness yazılımını kullandığını dile getirmesi oldu. Parker’ın dile getirdiği bir diğer konu ise Nike’ın yeni yazılımlar ve uygulamalar için Apple ile çalışmasını vurgulaması ve konuşmasını bitirirken bu ortaklığın içerisinde daha fazlası olduğunu vurgulaması oldu.

Apple ve Nike ortaklığı, ilk piyasaya sürülen iPod’ların içerisinde Nike’ın özel tasarım çipinin kullanımına izin vermesi ile başladı. İki firma arasındaki ortaklık güncellenen her modelle devam etti ve ortaklıkları güncelliğini hala koruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?