Netflix Uzamsal Ses Desteği için Neler Gerekli?  

0
201

Netflix Uzamsal Ses desteği gelecek iddiası ortaya çıktığı zaman, kesin bilgiler paylaşılmamış olsa da Apple kullanıcıları için oldukça iyi bir ses artısı sunulacağını anlamıştık.

Uzamsal ses desteği sayesinde Apple kullanıcıları, sanki sinemadaymış gibi bir hisse kapılacak ve ses kalitesi konusunda çok daha iyi bir deneyim elde edecekti. İşte beklenen özellik sonunda yayınlandı. Netflix Uzamsal Ses desteği özelliğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta bu özellik için duyuru geldi ama tabii ki kullanıcıların aklını kurcalayan çok fazla soru var. Birincisi bu ses desteğinin nasıl çalışacağı. Yani hangi ürünlerde uzamsal ses kullanılabilecek bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Kılıfları Gözüktü ve Çentik Ortaya Çıktı

Netflix Uzamsal Ses Desteği için Bunlar Önemli

Tabii ki söz konusu desteğin Apple kullanıcıları için geçerli olduğunu belirterek başlayalım. Apple kullanıcıları bu özellikten yararlanabilecek. Ama uygulamanın uzamsal ses desteğini kullanmak için donanımsal olarak iki üründen birine ihtiyacınız olacak.

Burada ya AirPods Pro kablosuz kulaklık modeline sahip olmanız gerekiyor ya da AirPods Max kablosuz kulaklık modeline sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca kullanılan işletim sistemi sürümünün de iOS 14.3 sürümü ve daha üzeri bir sürüm olması lazım.

Bu şartların sağlanması durumunda Apple kullanıcıları, iPhone ya da iPad cihazlarında Netflix iOS uygulamasında Uzamsal ses desteğinden yararlanabilecekler. Özelliğin kullanımı için gerekli olan şartlardan söz ettik ama ya özelliğin kendisi? Bunu da merak eden kullanıcılar için kısa bir açıklama yapalım.

Netflix Uzamsal Ses desteği

Netflix Uzamsal Ses; dinamik kafa izleme artısı sunuyor. Yüksek kaliteli surround ses sunuluyor ve bu ses kafanızı nereye çevirirseniz çevirin, doğru bir şekilde size iletiliyoruz. Yani sesi kanallarını doğru bölgeden duymaya devam ediyorsunuz ve bu da gerçek hissiyatının öne çıkmasını sağlıyor.

Netflix iOS sürümü için etkileyici olacak olan özelliğin, uygulamanın iOS sürümü için kullanıcı sayısını da arttıracağını düşünüyoruz. Netflix bu güncellemesiyle beraber yeni iOS kullanıcıları kazanabilir. Zira denediğiniz zaman, uzamsal ses kalitesinin ne kadar iyi olduğunu anlıyorsunuz. Tabii ki burada içeriklerin kaçının uzamsal ses desteği olacağı da çok önemli olan konulardan bir tanesi.

Önceki İçerikiPhone 13 Kılıfları Gözüktü ve Çentik Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone 13 Rose Gold Kasası Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?