Netflix iOS Uygulaması Beklenen Yenilik ile Güncellendi

0
429

Netflix iOS uygulaması, Android sürümden farklı olarak güncellemeleri biraz daha geç alıyor. Bazı özellikler önce ana sistemde web üzerinde deneniyor. Sonrasında Android için denemeler yapılıyor. En son iOS için denemeler yapılıyor ve sonunda güncellemeler yayınlanıyor.

Son güncellemede de böyle oldu. Önce Android akıllı telefonlar için kullanılmaya başlayan önemli bir özellik, aradan geçen aylar sonrasında şimdi iOS işletim sistemi için de kullanıma açıldı. Yeni özelliğin iOS işletim sistemi için de kullanıma açılması önemli çünkü bu sistem YouTube’a rakip olacak olan bir sistem.

Netflix iOS için Oynatma Hızı Ayarlama Özelliği Geldi

Yapılan açıklamanın hemen ardından yayınlanan güncelleme ile iOS cihazlara oynatma hızını ayarlama özelliği getirildi. Artık kullanıcılar oynatma hızlarını yavaşlatabilecekler ya da hızlandırabilecekler.

Daha öncesinde YouTube uygulaması için de yayınlandığını bildiğimiz özelliğin nasıl artılar kazandırdığını YouTube üzerinde deneyimlemiştik. Şimdi kullanıcıların hem yavaşlatma hem de hızlandırma seçenekleri var. Yeni gelen seçenekler ise şöyle;

  • 0.5x
  • 0.75x
  • 1x
  • 1.25x
  • 1.5x

Hızlandırma mı yoksa yavaşlatma mı yapılacağını da doğrudan kullanıcı seçebilecek. Hızlandırma ayarlarında yapacağını değişiklik Netflix iOS uygulaması için kalıcı olmayacak. Yapacağınız değişiklik sadece içerik izlerken geçerli olacak ve sadece içerik izlerken yapılabilecek.

Diyelim ki bir film izliyorsunuz ve filmde oynatma hızını arttırdınız. Bu durumda ana menüye döndüğünüz zaman ya da filmden çıkıp başka bir içeriğe girdiğiniz zaman oynatma ayarları yeniden eski haline dönecek.

Netflix iOS video hızı

Kullanıcıların burada yapacakları ekstra bir ayar bulunmuyor. Eğer diğer içerik kısmında da oynatma ayarlarını değiştirmek istiyorsanız aynı şekilde ayarlamalar yapmalı ve yeniden hız seçmelisiniz. Farklı bir şekilde seçilen ayarların sabit kalması gibi bir durum söz konusu bile değil.

Kademeli olarak yayınlanan Netflix iOS video hızı özelliğinin tüm cihazlara geleceği ve bölge sınırı olmayacağı söylendi. Belki uygulama güncellemelerini hemen göremeyebilirsiniz ama elinde sonunda bu bildirimi göreceksiniz.

Bunun dışında iOS sürümünde daha farklı güncellemeler üzerinde çalışıldığı da söyleniyor. Arka planda içeriklerin seslerinin oynatılması gibi artıların gelebileceği bilgisi var. Tabii ki ne zaman bu şekilde bir güncelleme geleceği net değil.

Önceki İçerikiCloud Erişim Sorunu Yaşanıyor – Saldırı mı var?
Sonraki İçerikiPhone 12 İncelemesi – Tüm Detaylarıyla
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?