Netflix, AirPods için Ses Güncellemesi Hazırlığında

0
84

Netflix, geçtiğimiz hafta sonundan itibaren ses konusunda bazı güncellemeler yapacağı iddiasıyla gündemde. İddialar ise tamamen Apple kullanıcılarını ilgilendiren iddialar.

Öyle ki dijital içerik platformunun Apple’ın uzamsal ses teknolojisini destekleyeceği ve bunun için de bir güncelleme sunacağı söyleniyor. Merakla beklenen güncelleme için bugün yeni detaylar da geldi. Apple’ın kulaklıkları için çok daha iyi bir ses deneyimi bizi bekliyor gibi.

İlginizi Çekebilir: AirPods Max Pil Değişim Ücreti Netleşti

Netflix İki AirPods Modeli için Uzamsal Ses Teknolojisini Destekleyecek

Yapılan güncelleme doğrudan AirPods Max kulaklık modelini ve AirPods Pro kulaklık modelini ilgilendiriyor olacak. Her iki kulaklık için de uzamsal ses özelliği kullanımda olan bir özellik. Ama tabii ki bu özelliği destekleyen platform sayısı sınırlı.

Netflix yayın platformunun içerikleri için de bu özelliği seçerek kullanmak mümkün olacak. Şu an tüm kullanıcılara sunulmadığı söylenen güncellemenin test aşamasının başladığı ve yakında tüm kullanıcılara sunulacağı da belirtiliyor.

Asıl bilmediğimiz konu, bu ses deneyimi için paket farkının olup olmayacağı. Gelen ilgiye göre ya da kullanım durumuna göre platform, bu özelliği abonelik planlarına göre ayırabilir. Mesela en düşük paketi alanları bu özelliği kullanamaz gibi bir durum olabilir. Ama tabii ki bu sadece bir örnek.

Netflix

Böyle bir konu için resmi açıklama gelmedi. Şu an sadece söyleyebileceğimiz şu ki AirPods Pro ya da AirPods Max kulaklıklarına sahip olanlar, bir nevi sinemayı evlerine getirmiş olacaklar. Daha sonra uzamsal ses teknolojisi için detaylı bir yazı hazırlayacağım ama baştan şunu söyleyebilirim ki bu teknoloji, çok başarılı çalışıyor.

Apple’ın diğer kulaklıkları için de bu teknolojinin desteğinin sunulması gündemde. Çünkü gerçek anlamda başarıyı yakalamış bir sistem. Yakın zamanda Netflix üzerinde kullanım detayları belli olduğu gibi diğer kulaklık modelleri için uzamsal teknolojisinin yol haritası da belli olur.

Önceki İçerikAirPods Max Pil Değişim Ücreti Netleşti
Sonraki İçerikHiç Satışa Sunulmayan iPhone 5s Prototipi Ortaya Çıktı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?