Mynet’in All In One Subscription System’ındaki Tahminleme Özelliği Sayesinde Şirket Stratejinizi Güçlendirin

  0

  Abonelik iş modeli, kullanıcıların belirli mal ya da hizmetler için düzenli olarak ücret ödedikleri iş modelidir. Abonelik şirketleri ise abonelik sistemine geçmek isteyen firmalara gerekli altyapıyı sağlayan kuruluşlardır.

  Modern yazılım ürünlerinin önemli bir parçası ve firmaların büyümesi için kullanılabilecek güçlü bir araç olan abonelik iş modelinin başlıca işlevleri arasında tahminleme var.

  Tahminleme Neden Önemlidir?

  Tahminleme, başarılı bir iş stratejisinin önemli parçaları arasında yer alır. Bu aracı doğru kullanarak geçmişteki verileri ve trendleri değerlendirip gelecekteki olası sonuçları tahmin etmek mümkündür. Bu yöntem, işletmelerin bilinçli kararlar almasına ve gelecek için etkili planlar yapmasına olanak tanır. İster küçük bir girişim ister çok uluslu bir şirket olun; tahminleme, başarınızı belirlemede çok önemli bir rol oynar.

  İşletmelerin çeşitli senaryolar için plan yapabilmesini sağlayan tahminlemenin bir diğer önemli avantajı maliyet yönetimidir. Gelecekteki nakit akışları için daha doğru tahminler yürüterek harcamalarınızı daha iyi planlayabilir ve kaynaklarınızı verimli şekilde kullanabilirsiniz.

  Mynet’in All In One Subscription System’ındaki Tahminleme Modülüyle Stratejinizi Güçlendirin

  Tahminleme, Mynet tarafından Google GNI 2023 projesi olarak gerçekleştirilen All In One Subscription System’ın da önemli bir parçasıdır. Bu sistem, mevcut verileri raporlayarak kullanıcıların gelir ve abonelik veri tahminlemelerine ulaşabilmelerini sağlar.

  Peki, All In One Subscription System’ın tahmin modülü neleri içeriyor?

  • Gelir Tahmini: Gelecekteki 12 aylık döneme yönelik, gelirdeki artış ya da azalış miktarı ve oranları grafik şeklinde sunulur. Bu grafikte etkin abonelere ve gelir artışına dayalı tahmin verileri de yer alır.
  • Yinelenen Aylık Abonelik Geliri(MRR) Tahmini: Mevcut tarihe kadar olan veriler analiz edilerek gelecekteki 12 ay için aylık gelir tahmini gösterilir. Grafik, manuel olarak girilecek verilere göre güncellenir.
  • Müşteri Tahmini: Mevcut veriler üzerinden gelecekteki 12 ayın müşteri tahminini gösteren grafikler yer alır.
  • Kayıp Tahmini ve Yeni Kullanıcı Edinimi İçin Makine Öğrenimi Çalışması: Farklı makine öğrenimi yaklaşımları kullanılarak yapılan müşteri kaybı tahminleri ile yeni kullanıcı edinimi tahminlerini içerir.

  Siz de Mynet’in All In One Subscription System’ında yer alan tahminleme modülünü kullanarak daha iyi öngörülerde bulunabilir, böylece firmanız için etkili stratejiler geliştirebilirsiniz.

  Önceki İçerikING, QNB Finansbank ve Garanti BBVA Emeklilere Bu Ay Geri Ödemesiz 10.000 TL Vereceğini Duyurdu!
  Sonraki İçerikMynet’in All In One Subscription System’ı ile Tüm Raporlarınıza Kolayca Erişin

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?