Mor iPhone 12 Ne Zaman Satışa Çıkacak?

0
321

Apple 20 Nisan etkinliğinin en büyük sürprizi Mor iPhone 12 oldu. Apple daha öncesinde de farklı renkleri sonradan satışa çıkardı ama bu sefer farklı renkli bir akıllı telefon hiç beklemiyorduk. Bunun en ufak bir sızıntısı da yapılmamıştı. Haliyle yeni akıllı telefon bizi de şaşırtmış oldu. Tanıtım sırasında bu konuda da bazı bilgileri sizlerle paylaştık. En çok merak edilen telefonun rengi dışında değişimi olup olmadığı olmuştu.

Tanıtım sırasında da söylediğimiz gibi bu modelin hiçbir farkı yok. Yeni bir parlak mor kasa var ama başka bir fark yok. Peki, mor rengi seviyorsanız ve bu rengi tercih etmek istiyorsanız ne kadar beklemeniz gerekiyor?

İlginizi Çekebilir: Mac ile iPad Birleşecek mi? Resmi Açıklama Geldi

Mor iPhone 12 Yakın Zamanda Satışa Çıkacak

Yeni renk seçeneği doğrudan ülkemiz Apple sayfasında da karşımıza çıktı. Ülkemiz Apple sayfasında da söz konusu iPhone satın alınabilir bir şekilde gözüküyor. Yeni renk seçeneği sadece iPhone 12 ve iPhone 12 Mini modelleri için geçerli olacak olan renk seçenekleri.

Pro modellerinde bu rengi seçmek mümkün değil. Onun dışında her şey aynı. Depolama alanının seçiminde bir fark yok. Telefonun fiyatında da bir fark yok.

Mor iPhone 12 modellerinin ne zaman satın alınabilir olacağına gelince. Tanıtım sırasında bu sürenin Nisan sonu olduğu söylendi. Ülkemizde de yeni modelin ilanının hemen açılmış olması, söylendiği gibi Nisan sonu siparişlerin açılacağı anlamına geliyor.

Mor iPhone 12

Tabii ki siparişler Nisan sonu açılacak ama telefonu teslim almanız için biraz daha süre gerekebilir. En geç Mayıs ayının birinci haftasından hemen sonra telefonların teslimatları da yapılacaktır.

Apple bu konuda ek bir açıklama yapacağını da söyledi ama henüz bu açıklamaya ilişkin bir bilgi ulaşmadı. Biraz daha bekleyelim ve söz konusu akıllı telefonların satışa başladığını görelim.

Mor iPhone 12 satış rakamlarında ne kadar ilgi çekecek orasını ise bilen yok. Bir kesim yeni rengi severken bir kesim ise sevmedi. Anket yapılsa tam arada sonuçlar çıkar diyebiliriz. Yorumlar bu yönde.

Önceki İçerikMac ile iPad Birleşecek mi? Resmi Açıklama Geldi
Sonraki İçerikiOS 14.6 Public Beta Yayınlandı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?