Mobil Sağlık Taraması

0
60

Mobil Sağlık Taraması, işyerlerinde, çalışan / çalışacak personellerin işe giriş / periyodik sağlık tetkiklerinin; ruhsatlı röntgen ve odyo / laboratuvar ekipmanları içeren araçlarla işyerinin kendi lokasyonunda yapılması işlemidir.

Mobil Sağlık Taraması Nedir?

Mobil sağlık taraması, çalışanların, yaptıkları işlere sağlık açısından uygun olmalarının tespiti ve bu durumun devamlığının periyodik olarak sağlanması için yapılan tetkiklerin işyerinin kendi adresinde yapılması ile toplu sağlık taraması işlemidir.

Mobil Sağlık Taraması Hizmeti Nedir?

Sağlık taraması hizmeti, işyerinin tehlike sınıfına göre periyodik olarak değişiklik gösterir. Periyodik sağlık taramalarının işyeri adresine gelinerek yerinde yapılması hizmetine mobil sağlık taraması hizmeti denir.   Tehlike sınıflarına sağlık taramalarının geçerlilik süreleri farklılık gösterse de tüm tehlike sınıflarında çalışan personellerin sağlık tetkiklerinin ve raporlarının olması kanuni zorunluluktur.

Mobil Sağlık Taraması Hangi Hizmetleri Kapsar?

Mobil sağlık taraması, çalışanların yaptıkları işe uygunluklarının belirlenmesi ve sürekliliğin sağlanması için gerekli olan sağlık tetkiklerin tamamını kapsar. Mobil sağlık taramasında yapılan tetkiklerin sonuçlarına göre işyeri hekimi çalışanların sağlık raporlarını oluşturur.

Yapılan işin getirdiği özel testler  (kanda kurşun, kanda ağır metal vb.) dâhil olmak  üzere tüm çalışanlarda yapılan aşağıda belirtilmiş genel tetkikler mobil sağlık taramasında yapılmaktadır:

  • Akciğer Grafisi
  • Solunum Fonksiyon Testi ( SFT )
  • İşitme Testi ( Odiometri )
  • Görme Bozuklukları ve Renk Körlüğü Taramaları
  • Hemogram, Tam kan sayımı
  • Laboratuar Tetkikleri
  • Portör Taramaları
  • Aşı Uygulamaları

 

Mobil Sağlık Taraması Yapan Firmalar

Çalışanların, işyerlerinin kendi adreslerinde tetkiklerini yetkinlik almış olan OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi)  firmaları yapabilmektedir.

AYA OSGB hem kendi adresinde sağlık kabini ile hem de işyerlerinin adresinde mobil sağlık taraması ile tetkiklerin yapılmasında ve raporların hazırlanmasında yetkinlik almış ortak sağlık güvenlik birimidir.

Gezici İsg Aracı Hizmeti

AYA OSGB uzman kadrosu,  son teknoloji ekipmanları, hijyenik şartları ve ekonomik teklifleri ile gezici isg hizmeti aracı hizmeti yapan firmalar arasında öne çıkmaktadır.

Gezici isg aracı hizmeti ile çalışanlar işyerlerinde hızlı, hijyenik ve ekonomik şekilde tetkiklerini yaptırabilir iken tetkikler için ayırdıkları kısa süre sonrasında işlerine geri dönebilmektedir.

Mobil Sağlık Taraması Fiyatları Nedir?

Mobil sağlık taraması fiyatları çalışılan işin niteliğine göre yapılması gerekli olan tetkiklere göre ve çalışan sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Mobil sağlık taraması fiyatları için AYA OSGB ile iletişime geçebilir, uygun fiyatlandırma politikasından faydalanabilirsiniz.

Önceki İçerikİOS 15 odak modu nedir? Nasıl kullanılır?
Sonraki İçerikApple Watch bildirim gizliliği nasıl sağlanır?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?