mmWave iPhone Modelleri Geliyor

0
197

Apple konusunda isabetli tahminleri ile adından sıkça söz ettiren Ming-Chi Kuo tarafından yapılan bir paylaşım, bu sene gelecek olan iPhone modellerini ortaya koymuş durumda. Daha önce de bu konuda paylaşımlar yapan ünlü analist, son olarak yeni akıllı telefon modellerinde bulunacak 5G desteği konusunda konuştu.

Daha önce paylaşılan raporlarda mmWave 5G iPhone modellerinin 2020 yılının sonuna doğru tanıtılacağı ve en erken de 2021 yılında satışa sunulacağı açıklanmıştı. Fakat paylaşılan bu bilgiler yeni seri akıllı telefonlar için gecikmenin söz konusu olacağını da işaret ediyordu. Kuo tarafından paylaşılan bilgiler ise tam tersi bir detayı ortaya çıkarıyor. mmWave 5G iPhone modellerinin de Eylül ayında tanıtılacağı söyleniyor.

mmWave 5G iPhone Geliyor

Tüm modellerin Eylül ayı içerisinde tanıtılacağı ve 4 ayrı akıllı telefonun geleceği de duyurular arasında yer aldı. mmWave 5G destekli telefonların 5G’nin yüksek hız artısını sunduğunu ve gecikme süresini de en aza indireceğini belirtelim.

mmWave 5G iPhone

Toplamda 4 adet 5G destekli iPhone akıllı telefonunun satışa çıktığını göreceği ve satışlar bu yılın ikinci çeyreğinde başlatılacak. Bu modellere iPhone SE 2 akıllı telefonlarının ya da diğer adı ile iPhone 9 akıllı telefonlarının dahil olup olmayacağı ise net değil.

Apple’ın nasıl bir strateji izleyeceği net değil. 5G destekli telefonların sunulması ise markanın satışlarını arttıracaktır. Burada 5G teknolojisinin fiyat farkının ne kadar olacağı da oldukça önemli bir etken gibi gözüküyor.

Önceki İçerikiPhone Değişim Ücretleri İndirimle Gündemde
Sonraki İçerikiPhone 9 için Tüm Detaylar Paylaşıldı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?