Mini LED Ekranlı MacBook Air için Çıkış Tarihi Gözüktü 

0
143

Apple, mini LED ekranlarla anılmaya başlandı. Önce iPad için şimdi de yeni MacBook Air için mini LED ekranların kullanılacağı ortaya çıktı. Hatta iş ileri gitti ve mini LED ekranlı MacBook Air modeli için çıkış tarihi paylaşıldı.

Tabii ki bu resmi bir tarih değil ve sadece yıldan ibaret. Yani bilgisayarın net tanıtım tarihi belli değil. Buradan da anlayacağınız üzere açıklamayı da yapan zaten analistler.

İlginizi Çekebilir: AirPods Max Sıfırlama En Kolay Nasıl Yapılır?

Mini LED Ekranlı MacBook Air Ne Zaman Gelecek?

Yeni Air modelinin sadece ekranında değişiklik olmayacak. Bu modelde yine Apple Silikon işlemcilerinin devam ettirileceği söyleniyor. Belki de bu kez yeni nesil Silikon işlemci kullanılacak.

Bunun dışında cihazın ekran panelinin de değiştiğini göreceğiz. Ekran panelinde mini LED kullanılması, büyük oranda avantaj sağlayacak. Daha canlı renkler, daha doğru renkler, doygunluk konusunda daha iyi bir ekran ve en önemlisi de daha tasarruflu olan ve pil süresini arttıran bir ekran.

Bu ekran yapısı birçok kullanıcı tarafından da tercih edilecektir. Avantajları dikkat çekecek olan mini LED ekranlı MacBook Air modelinin çıkış tarihi ise 2022 yılı olarak gösterildi. Ünlü analist Ming Chi Kuo’nun verdiği bilgilere göre 2022 yılının başında yapılacak tanıtım sonrasında ilk çeyrekte de satışlar başlayacak.

Bu Air modelinin fiyatlarının daha düşük ya da daha yüksek olup olmayacağı konusunda ise bir yorum yok. Mini LED kullanılması fiyatların yükselmesine neden olabilir ya da tam tersi fiyatların düşmesi gibi bir duruma neden olabilir.

Bunu şu an için bilmek oldukça zor. Henüz mini LED kullanılan tek bir Apple cihazı göremedik. En azından yeni ekranlı iPad modelini görmek bile fiyat konusunda daha fazla yorum yapmamızı sağlayacak.

Önceki İçerikEpic Games 40 TL’lik Oyunu Ücretsiz Sundu
Sonraki İçerikAirPods kayboldu- Ne yapmalıyım?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?