Microsoft Mac için Yeni Bir Güvenlik Programı Duyurdu

1
139

Apple ile Microsoft, uzun süredir rakip olarak çalışan iki firma. Akıllı telefon alanında olmasa da bilgisayar ve yazılım teknolojileri kısmında iki firma arasında kıyasıya bir çekişme söz konusu. Bir yandan iki firma arasında kıyasıya bir rekabet söz konusu bir yandan ise her iki firmada rakiplerinin platformuna yazılımlar üretmeye devam ediyor. Bu konuda son adım Microsoft tarafından geldi. Yazılım devi Apple’ın Mac modelleri için yeni bir güvenlik yazılımı duyurdu. Windows Defender Advanced Threat Protection adıyla duyurulan yeni yazılım, oldukça iddialı gibi gözüküyor.

Güvenlik Konusunda Yeni Adım Geliyor

Windows Defender Advanced Threat Protection adıyla duyurulan yeni program, macOS Mojave, High Sierra ve Sierra işletim sistemlerini destekliyor. Kısa süre sonra adının Microsoft Defender ATP olarak güncellendiğini göreceğimiz yeni güvenlik yazılımının, Windows üzerinde elde ettiği başarıyı Mac serilerine de taşıması bekleniyor. En azından Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda beklentilerin bu yönde olduğu vurgulanıyor.

Microsoft Defender ATP

Güvenlik yazılımının Microsoft’un bu alanda yaşadığı deneyimlerden de faydalandığı düşünülecek olursa, çok iddialı bir program geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Dosyaların sürekli kontrol edilmesi, dosyalar için özel yollar ve özel koşullar eklemek gibi ayrıcalıkların sunulması ve daha birçok özelliğinin bulunması beklenen Microsoft Defender ATP yazılımın şu an için sadece belli kullanıcılara sunulduğunu da ekleyelim.

Yazılımın beta sürecinde olduğu ve belli başlı cihazlar için beta testlerinin açıldığı da son detaylar. Bütünleşik güncelleme araçlarıyla beraber gelmesini beklediğimiz uygulamanın herkes için gelecek sürümünün ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir: Apple, TV Platformunun Ücretleri Belli Oldu

İLGİLİ HABER:  iPhone 6s ve iPhone 6s Plus'ın Yanında Yeni iPhone 6c Gelebilir

1 YORUM

  1. Yakın zaman da MacBook Pro satın aldım ve daha önce Mac kullanmamıştım. Sıfır aldığım bilgisayarda virüs programı yüklü müdür? Yoksa en güvenilir ve sık kullanılan anti-virüs programı hangisidir?
    Teşekkürler..

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?