Bu yıl içerisinde, Microsoft Mac için Office 2016’nın yeniden dizayn edilmiş halini açıklamıştı. Güzel görüntüsünün yanında birçok yeniliği de içerisinde bulunduruyordu. Bugün ise Microsoft tarafından resmi olarak Mac için Office 2016 yayımlandı. Yazılımı kullanabilmek için Office 365 abonesi olmak zorundasınız ve yıllık 99.99$ veya aylık 9.99$ ücret ödemeniz gerekiyor.

Birkaç ay öncesinde yazılımın önceliği “Bulut” teknolojisine yönelik olduğunu ve Google Drive servisleriyle direkt olarak çalışabileceği açıklanmıştı. Mesela Çoklu kullanıcılarda belgeler gerçek zamanlı olarak görüntülenebilecek ve aynı uygulamayı farklı platformlardan da gerçek zamanlı bir şekilde kullanabileceksiniz. İçerisinde Mac, iPad ve PC desteği bulunmakta.

Her uygulama yenilenen yüzü ve performansı ile birlikte uygulamaların kendi içerisinde gelişmeler mevcut. Mesela Word içerisinde belgeleriniz için dizayn kısmını ayarlayabilir, yeni stilller yaratabilir ve düzen özelliklerine ulaşabilirsiniz. PowerPoint ise içerisinde yeni sunum modu ile göz kamaştırıyor. Excel’de ise gözle görülebilir geliştirmeler mevcut. Yeni klavye kısayolları, yeni fonksiyonlar ve yeni PivotTavle dilimleyici ile birlikte artık parametreleri ayarlayabilir, var olan numaralardan yeni veri değerleri elde edebilirsiniz ve bunları bulması da artık çok daha kolay.

Office içerisindeki üç uygulama yeni açılış ekranı ve yeni sayfa ekleme konusunda iyileştirilmelere gidilmiş. OneDrive üzerinden bütün belgelerini görebilir ve kayıt edebilirsiniz. Üç uygulama üzerinden de OS X’in en büyük avantajı olan tam ekran modu artık kullanılabilir.

Mac için Office 2016 şuanda Office 365 aboneleri için indirilebilir durumda. Mac için Office 2016 eylül ayı içerisinde bir kerelik ücret karşılığında satışa sunulacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?