Manisa iPhone Teknik Servisi

1
2442

AppleUzmani.net olarak, siz değerli okurlarımıza sunduğumuz özel hizmetimiz Manisa Apple Teknik Servis sayfamıza hoşgeldiniz. Sayfamızda Apple ürünleri kullanan Manisalılara destek olmak amacıyla, Manisa iPhone teknik servisi önerilerimizi paylaşacağız. Arızalanan, hasar gören, ekranı kırılan ve tamir ihtiyacı bulunan Apple ürünleriniz için hem güvenilir hem de hızlı hizmet alabileceğiniz, Manisa özel Apple teknik servisleri hakkında bilgiler vereceğiz ve daha iyi bir hizmete ulaşmanızı sağlayacağız.

Dilerseniz, Apple yetkili servis ve özel Apple servisleri konusunda daha fazla bilgi vererek işe başlayalım. Bu konuda birçok kullanıcının kafasında soru işareti var. Manisa iPhone yetkili servis ile Manisa iPhone özel servisi arasında nasıl farklar var? Kullanıcılar nasıl bir tercih yapmalı.

Apple Yetkili Servis Nedir?

Apple, diğer markalara göre servis konusunda biraz daha katı kurallara sahip. Yetkili servis olarak belirlenen servisler, Apple tarafından yetkilendirilmiş ve Apple onaylı servislerdir. Garantisi devam eden cihazların herhangi bir arıza durumunda, yetkili servisten hizmet alması istenir. Aksi durumda garanti geçersiz kalır.

Apple Özel Servis Hizmetleri

Özel servisler, Apple ile doğrudan anlaşması olmayan servislerdir. Apple’dan yetki alınmadığı için bu servislerde alınan hizmetlerde Apple, kullanıcıları sorumlu görür. Apple’a göre iPhone özel servis tercihi yapmak, yetkisiz müdahale sınıfına girecektir. Yetkisiz müdahale durumunda ise cihaz garantisi devre dışı bırakılır.

Yanlış Bilinen Detay: Özel servisler, bazı kullanıcılar tarafından sahte ürünler sunan servisler olarak değerlendiriliyor. Fakat durum böyle değil. Güvenilir özel servisler, tıpkı yetkili servislerde olduğu gibi orijinal parçalar kullanıyor. Burada önemli olan, güvenilir Manisa iPhone teknik servisleri üzerinden hizmet almak.

Teknik Servis Tercihi ile Özel Servis Tercihi

Asıl soru tam olarak bu. Aradaki farklar ile durumu daha detaylı olarak açıklamaya çalışalım.

Garantim Devam Ediyor: İlk ve en önemli kısım, cihaz garantisinin devam edip etmediğidir. Garantiniz devam ediyorsa, yaşadığınız sorun ile ilgili, ilk olarak Apple yetkili servisine başvurmanızı öneriyoruz. Sorun kullanıcı hatası değilse zaten garanti kapsamında hizmet alıyorsunuz. Bu durumda garantinizin bozulmasına neden olacak özel teknik servis hizmeti almanıza gerek yok.


Garantim Devam Ediyor ama Arıza Nedeni Kullanıcı Hatası: Diğer markalarda olduğu gibi Apple’ın da sunduğu bazı garanti şartları var. Diyelim ki garantiniz devam ediyor. Buna karşın cihazınızı düşürdünüz ve ekranınız kırıldı (iPhone ekranım kırıldı, ne yapmalıyım?). Ne yazık ki bu durumda kullanıcı hatası maddesine takılıyorsunuz. Garantiniz devam etse bile sizden ekran değişimi için ciddi ücretler isteniyor. Rakamları aşağıda görebilirsiniz.

Ocak 2019

Diğer kullanıcı hatası durumlarında da işleyiş yine aynı. Kasada darbeye ya da dış etkiye bağlı yamulma, suya düşme sonrasında oluşabilecek arıza gibi kullanıcı hataları garantiye girmiyor. İşte bu gibi durumlarda Manisa iPhone teknik servis tercihi yapabilirsiniz. Çünkü onarım ücretlerinde ciddi bir fark söz konusu oluyor.

Yetkili servislerde çok daha yüksek ücretler ödemeniz gerekiyor. Fakat burada küçük bir hatırlatma yapalım. Garantiniz devam ediyorsa ve kullanıcı hatasından kaynaklı hasarı ücret karşılığında, yetkili servise onarım yaptırırsanız da garantiniz aynen geçerli oluyor. Manisa iPhone özel teknik servis onarımı sonrasında yine garantiniz devre dışı bırakılıyor. Tavsiye vermesi açısından, yine yetkili servise danışabilir ve istenen onarım ücretlerini karşılaştırabilirsiniz.


Ekstra Onarım Durumu: Bir diğer durum ise ekstra oranım durumu. Diyelim ki cihazınızda farklı bir sorun daha var ve ek olarak ekran kırıldı. Apple yetkili servis, sizin istediğiniz soruna odaklanmıyor. Yani sadece ekranım değişsin diyemiyorsunuz.

Diğer sorunlar içinde müdahale yapılıyor ancak ciddi bir ödeme yükü ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Böyle bir durumda kaldığınızda Manisa iPhone teknik servis hizmetini tercih etmek, bir nevi istediğiniz düzeyde onarım yaptırmanızı sağlayacaktır.


Garantim Sona Ermiş Durumda: Eğer garanti gibi bir durumunuz yoksa, güvenilir özel Apple servis hizmeti almanız en mantıklısı olacaktır. Yetkili servis ücretleri, arızaya göre yarı yarıya hatta daha fazla oranda pahalı olabiliyor.

Apple teknik servis

Güvenilir Bir Teknik Servise Neden İhtiyacımız Var?

Baştan beri vurguluyoruz. Hizmet almanız gereken servis mutlaka güvenilir olmalı. Peki, herhangi bir servisten hizmet alırken nasıl sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz? Neden sürekli güvenilir servis vurgusu yapıyoruz? Hemen sorulara cevap arayalım.

Kişisel Bilgi Güvenliği: Akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar bir nevi kişisel ajandamız haline geldi. Özellikle akıllı telefonları yanımızdan hiç ayırmıyoruz. Haliyle bizle ilgili çok önemli bilgiler hatta görseller ve size özel daha birçok içerik akıllı telefonlarınızın, tabletlerinizi ve bilgisayarlarınızın içerisinde. Güvenilir bit teknik servisten hizmet almanız, bu bilgilerin güvenliği için oldukça önemli.


Orijinal Olmayan Malzeme: İkinci en büyük sorun ise orijinal olmayan malzeme kullanımı. Bazı servislerde onarım ücretlerini daha aşağı çekmek ve fiyatı daha cazip hale getirip müşteri kazanmak için orijinal olmayan parçalar kullanılabiliyor. Genelde yan sanayi olarak tabir edebileceğimiz ürünlerle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bir örnekle durumu açıklayalım.

Diyelim ki telefonun pilinde bir sorun oldu ve pilin değişmesi gerekti. (iPhone batarya – Pil değişimi) Eğer servis güvenilir teknik servis değil, yani örnekte verdiğimiz gibi orijinal olmayan ürünler kullanıyorsa bir süre sonra pil şişmesi ve benzeri sorunlarla karşı karşıya kalacaksınız. (iPhone Güncel pil değişim fiyatları) Hatta kötü senaryoyu düşündüğümüzde, telefonunuzun kendi kendine alev alması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Orijinal parça en önemli kriter olmalı.


Yanlış Müdahale: Bir diğer sorun ise cihazınıza yanlış bir işlem uygulanması olacaktır. Güvenilir ve bu alanda yetkin elemanları olmayan servislerde sorununuza çözüm olması bir yana, daha büyük masraflarla karşı karşıya gelebilirsiniz. Kasa yamulması sorunu için gidip, ekrandan olmayın.

Apple destek

Manisa Apple Teknik Servis Sayfamız Size Neler Sağlayacak?

Yukarıda yaptığımız karşılaştırmalarda da defalarca üzerinde durduk. Özel servis seçimlerinde dikkatli olmanız gerekiyor. Güvenilir olmayan bir teknik servis hizmeti, daha az ödeme yaparak cihazınızın onarılmasını amaç edinirken çok daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. AppleUzmani.net olarak hazırladığımız Manisa Apple teknik servis sayfamız, size bu konuda birçok ayrıcalık sunacak.

  • Yıllardan beri elde ettiğimiz deneyimimizle size güvenilir servis önerilerinde bulunacağız.
  • Hizmet almak istediğiniz servisler için fikir edinme ayrıcalığına kavuşabileceksiniz.
  • Daha önce o servisten hizmet almış olan kullanıcılardan bilgi alabileceksiniz.
  • İletişim formlarımız üzerinden, her zaman olduğu gibi aklınıza takılan noktaları bizlere sorabileceksiniz.
  • Hizmet almış olan kullanıcılardan ve bu konuda deneyimli olan insanlardan onarım ücretleri konusunda bilgi alabileceksiniz.
  • Cihazınızdaki hasar durumuna göre nasıl davranmanız hakkında öneriler alabileceksiniz.
  • Önerilen servislerin puanları gibi oldukça önemli bilgileri alabileceksiniz.

Güncelleme: Teknik servis bilgilerimiz yakında eklenecektir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?