Ana Sayfa Apple Store Malatya’da Apple Store mu Açılıyor?

Malatya’da Apple Store mu Açılıyor?

0
577

Bugün Apple’ıun Türkiye aksiyonları için hareketli günlerden bir tanesi. Çok yakın bir zaman öncesinde firmanın İstanbul’da yeni bir Apple Store açılışı yapacağı ortaya çıkmıştı.

Yeni mağazanın Avrupa’nın en büyük mağazası olacağı ve 17 kişiye istihdam sağlayacağı ortaya çıkmıştı. İstanbul’da açılacak olan mağaza tamam ama ilginç bir detay daha ortaya çıktı.

Öyle ki Apple’ın Malatya için de çalışanlar aradığı görülüyor. Mağazada çalışmak üzere eleman aranıyor olması, acaba Apple Malatya’da da yeni bir mağaza mı açacak sorularını gündeme getirdi.

İlginizi Çekebilir: Avrupa’nın En Büyük Apple Store’u İstanbul’da Açılıyor

Apple Store Malatya’da Olacak mı?

İlanlara baktığımız zaman, doğrudan Malatya’nın konum olarak öne çıktığını görüyoruz. Fakat bu çok ilginç bir durum. Sonuçta Apple’ın Türkiye’de çok sayıda mağazası yok. Sadece İstanbul’da iki farklı mağaza var.

Yeni elde edilen bilgilere göre bir mağaza açılışı daha yapılacak. Toplamda Türkiye’de 3 farklı mağaza sunulmuş olacak. Fakat bu mağazalar öyle her ilde açılan mağazalar değil.
Sadece İstanbul’da yer alan mağazalar.

Şimdi Linkedln üzerinden açılan Malatya ilanları da şaşırtıcı geldi. Toplamda 11 ilan Malatya için açılmış olarak gözüküyor. İlan açılırken bir konum hatası mı yapıldı emin değiliz.

Apple Store

Eğer konum hatası yapılmamışsa ve gerçekten Malatya için Apple Store çalışanları aranıyorsa, o zaman Apple’ın bu bölgede de yeni bir yatırım yaptığını görmüş olacağız.

Belki de 4.mağazanın açılışı yapılacak. Eğer böyle bir adım atılacak olursa devam adımları da gelebilir. Belki diğer şehirler için de mağaza açılışları olabilir. Samsung’un uygulamış olduğu sisteme geçiş yapılabilir.

Açıkçası ilanları görüyoruz ve iş alımının olacağını anlıyoruz ama geri kalan detaylar için Apple’ı beklemek lazım. Şu an yeni mağazalar için paylaşılanlar iddialarla sınırlı. Firma mağazaları doğruladığı zaman, detayları bir kez daha konuşmak gerekecek. Dediğimiz gibi belki de mağaza sayısı artış gösterebilir. Çünkü ilanlarda mağaza liderliği gibi pozisyonlar yer alıyor.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?