MagSafe, iPhone 12 ile Geri Dönebilir

0
1333

iPhone 12 tanıtımına az zaman kala yeni iddialar geldi. Renk, boyut gibi iddialardan sonra bu kez şarj teknolojisi için yeni bir bilgi paylaşımı oldu. Buna göre marka MagSafe sistemini iPhone 12 akıllı telefon modelleriyle beraber geri döndürebilir.

Kang adında bir Çinli kaynak tarafından paylaşılan görseller ve çizimler bu ihtimalin ortaya çıkmasına neden oldu. Ortaya çıkan ihtimale göre firma MagSafe sistemini içeren bir manyetik iPhone kılıfı sunacak.

İsteyen kullanıcılar bu kılıfı tercih ederek geri dönen şarj sisteminden faydalanabilecek. Hatta MagSafe Duo adı verilen şarj cihazının da yine yeni bir aksesuar olarak duyurulacağı da söylenmekte.

MagSafe ile iPhone 12 Daha da Zenginleşebilir

İddianın ortaya çıkmasından sonra MagSafe konusu daha çok merak edilmeye başlandı. Apple evrenine yeni giren ya da yakından takip etmeyenler bu sistemi bilmez. Bu teknoloji ilk olarak 2006 yılında karşımıza çıkmıştı.

2006 yılında MacBook Pro modelinde karşımıza çıkan MagSafe, cihazlara eklenmiş olan manyetik güç adaptörü olarak biliniyor. Manyetik güç adaptörü, çok tercih edilmiş ve sevilmiş olsa da 2016 modellerinden sonra Apple tarafından kaldırıldı ve USB Type C sistemine geçildi. Bu seriler daha fazla tercih edilmeye başlandı.

MagSafe iPhone 12

Apple’ın neden MagSafe sistemine son verdiğini bilemiyoruz ama iPhone 12 ile beraber bu teknolojinin de geri dönme ihtimali var. Apple’ın kablosuz şarj konusunda zaten farklı planlar içerisinde olduğunu biliyoruz. Marka bu alanda farklı bir ürün sunma ve bu ürünün peşinde de farklı teknolojilere adım atma peşinde.

AirPower modelinden hatırlayalım. Çok yönlü bir kablosuz şarj cihazı olarak sunulması planlanan AirPower, karmaşık sistem sorunları nedeniyle iptal edilmiş olsa da epey bir ses getirmişti.

O tarihten itibaren zaten Apple’ın aynı şekilde ilgi çekecek yeni şarj sistemleri üzerinde çalıştığını biliyoruz. MagSafe iPhone 12 desteği bu çalışmaların sadece bir örneği olarak kalabilir.

13 Ekim tarihinde aksesuarların tanıtılmasını bekliyoruz ki telefonlara eşlik edecek olan daha farklı cihazlar da olabilir.

Önceki İçerikiOS 14 ‘de Spotify Widget’ı Böyle Gözükecek
Sonraki İçerikiPhone 12 Mini Batarya Süresi için Şok İddia
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?