MagSafe Battery Pack Parçalarına Ayrıldı

0
50

MagSafe Battery Pack, çok konuşuldu ve bir hayli ses getirdi. Özellikleri bir yana fiyatı açısından çok konuşulan cihaz, yavaş yavaş yaygınlaşmaya da başladı. Apple’ın iPhone 12 özelinde sunmuş olduğu yeni taşınabilir şarj cihazı için paylaşımlar da peşi sıra gelmeye devam ediyor. En son ürünün telefonda nasıl gözüktüğü konusunda detayların yer aldığı görseller paylaşılmıştı.

Şimdi ise telefonun içerisinde nasıl bir tasarım olduğunu gösteren yeni görseller ortaya çıktı. Cihazın parçalarına ayrıldığı yeni video ile beraber gelen görsellere göre, sandığımızdan biraz daha farklı bir iç tasarıma yer verilmiş durumda.

İlginizi Çekebilir: AirPods 3 Yine Gözüktü! Tasarım Kesinleşti mi?

MagSafe Battery Pack İç Aksamında Neler Sunuyor?

Cihazın parçalarına ayrılmış olan haline baktığımız zaman ilk gördüğümüz şey iki adet batarya kullanılması oluyor. Seride küçük küçük iki adet batarya kullanılmış ve 7.62V gerilime yer verilmiş. Bataryalar yan yana ve dikine bir şekilde yerleştirilmiş durumda.

Dikine konumda olan bu bataryaların toplam sahip olduğu kapasite değeri ise 1.462 mAh olarak gözüküyor. Zaten biz de tanıtımda aynı değerleri paylamıştık. Bu değerler sabit olarak bataryalarda da gözüküyor. Onun dışında ön kısma geçtiğimiz zaman ise geniş bir bobin olduğunu görüyoruz.

Tıpkı iPhone 12 akıllı telefon modellerinde yer alan MagSafe bölümünde olduğu gibi geniş dairesel bir bobin kullanılması tercih edilmiş. Zaten bu yönüyle de cihazın iPhone 12 serisiyle de tam uyumlu olduğunu biliyoruz.

Tabii ki Apple burada ek bazı hareketler yapmış ama genel olarak sistemde fark yok desek yeridir. Hemen hemen aynı yapı olduğu gibi sunulmuş denilebilir.

Zaten kablosuz şarj özelliği kullanıldığı zaman 5W değerine kadar şarj imkanının sunulması da burada yer alan MagSafe sisteminden kaynaklanıyor.

Belki iPhone 13 akıllı telefonlarında burada kullanılan değerler ve performans biraz daha artış gösterebilir. Kesin olarak bir şey söylemek zor. iPhone 13 için böyle bir söylenti olduğunu ise biliyoruz.

Ülkemizde 1.000 TL bandının üzerine çıkan bir aksesuar olması, ne kadar tercih edilebilir olduğunu sorgulatıyor olsa da MagSafe Battery Pack, iPhone 12 için kullanışlı bir cihaz gibi gözüküyor. Parçalanma testlerinde zaten yapıyı daha iyi anlayacağınızı umut ediyorum.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?