Made for iPhone İşitme Cihazları için Apple’dan Uyarı

0
161

iPhone uyumlu olan işitme cihazları, iPhone artısı sayesinde daha iyi performans gösterebiliyor. Bu tür işitme cihazlarında ses ayarlarını bulunduğunuz ortama göre ayarlamanız, gürültülü ortamlarda aktif ses kontrolü ile daha net ses duyma imkanına sahip olmanız gibi ayrıcalıklar oluyor.

Çoğu kullanıcı bilmiyor ama Apple bu tür işitme cihazları için belli aralıklarla güncelleme veriyor. Fakat yeni iPhone modelleriyle beraber durum değişti. Her seferinde güncelleme alan Made for iPhone işitme cihazları bu kez güncelleme haberi değil de bir sorun haberiyle gündeme geldi.

Made for iPhone İşitme Cihazlarında Sorun Açıklaması

Bu kez işitme cihazlarında bir sorun olduğu konusunda açıklama geldi. Açıklamayı yapan da kaynaklar falan değil bizzat Apple oldu.

Firma yaptığı duyuruda iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro Max modellerinde yaşanan bir sorun nedeniyle Made for iPhone destekli işitme cihazlarında sorunlar yaşandığını duyurdu.

Bu modellerle Apple uyumlu işitme cihazlarını kullanan kişilerin seslerde bozulma, kesinti, parazitli sesler, ses seviyesinde gereksiz yükselme gibi durumlarla karşı karşıya kalabilecekleri açıklandı. Ses seviyesinde de sorunlar yaşanmasına neden olan sıkıntı sadece iPhone 12 modelleri için geçerli.

Made for iPhone İşitme

Apple da bu sorun için resmi açıklama yaparken, iPhone 12 vurgusunu üstüne basa baa yaptı. Sorunun giderilmesi için özel olarak bir çalışma yapacaklarını da açıklayan firmanın güncelleme vermesi bekleniyor. Fakat iOS 14.3 sürümünün bunun için yeterli olup olmadığını göremeyeceğiz.

Her hangi bir sürüm bilgisi verilmedi. iOS 14.3 beta sürümünde de bu yönde herhangi bir düzenleme görmedik. Haliyle bir ara güncelleme ya da bir sonraki güncellemede bu konuda bir düzenleme verilecek gibi gözüküyor.

Önceki İçerikBu Sefer macOS Big Sur Sorunları Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiPhone için Böbreğini Satan Genç Felç Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?