MacOS Sierra 10.12.5 Güncellemesiyle Hangi Hatalar Giderildi?

0
63

Apple’ın büyük işletim sistemi güncelleme dönemlerinden birine daha giriş yaptık. Markanın ana güncellemeleri olmasa da hemen her işletim sistemi için Apple’ın yeni ara güncellemeleri yayınlandı.

İlk olarak iOS 10.3.2 sürümü öne çıktı. iPhone telefonların daha hızlı olmasını sağladığı belirtilen güncellemenin içerisinde çok büyük yenilik ise yer almadı. Bunun dışında ikinci kısımda ise Apple’ın MacBook bilgisayarları için adımlar attığı görüldü. Bunun için yayınlanan MacOS Sierra 10.12.5 işletim sistemi ise bir başka en çok tercih edilen işletim sistemi güncellemesi oldu.

MacOS Sierra 10.12.5 Hataları Giderdi

Bu noktada yeni iOS sürümünden sonra telefonlara çok bir yenilik gelmedi. Fakat MacOS Sierra 10.12.5 güncellemesi için aynı durumda söz konusu değil. Tabi ki yine büyük bir özellik ve büyük bir yenilik söz konusu değil ama MacOS Sierra 10.12.5 güncellemesiyle beraber çok önemli hatalar giderilmiş oldu. Böyle bakıldığında yeni güncellemenin epey olumlu bir etkisi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tüm bu detaylar hakkında bilgi verdikten sonra şimdi yeni işletim sistemi güncellemesinin hangi hataları giderdiğine geçiş yapalım.

macos sierra 10.12.5

USB Kulaklık Sorunu Düzeltildi: MacOS Sierra 10.12.5 güncellemesiyle beraber gelen düzenlemelerden birisi kulaklıklar konusunda oldu. Kullanıcılardan sürekli olarak kulaklıklarda ses kesilmeleri sorunu olduğu yönünde mesajlar gelmesi üzerine Apple’ın bu konuda bir çalışma yaptığı ve bu çalışmayla beraber sorunun ortadan kaldırıldığı belirtiliyor.

Bağlantı Sorunları: Bunun dışında yeni güncelleme tüm kablosuz bağlantıları yeniliyor. Bağlantılarda yaşanan sorunlarda tamamen ortadan kalkmış durumda.

Windows 10 Güncellemesi İçin Destek: MacOS Sierra 10.12.5 sürümüyle beraber gelen bir diğer özellik ise Windows 10 Creators güncellemesiyle ilgili oldu. Güncelleme sonrasında Boot Camp kullanımıyla kullanıcıların yeni Windows güncellemelerini ortamsız yükleme imkanı sunduğunu belirtelim.

Tüm bu yenilikler gösteriyor ki MacOS Sierra 10.12.5 güncellemesi oldukça başarılı bir güncelleme oldu ve ara güncellemesi olmasına rağmen ilgi çekmeyi başardı. Apple’ın bundan sonraki güncelleme içinde beta sürümlerini yayınlamaya hemen başladığını ekleyelim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?