macOS Monterey Türkiye Yayın Saati ve Detaylar

0
288

Bir hayli uzun süren beta sürecinin artık sonuna gelmiş bulunuyoruz. Kısa süre sonra macOS Monterey için final sürümünün yayını yapılacak. Yeni MacBook Pro modellerinin tanıtımı sonrasında söylendiği gibi Ekim ayı içerisinde final sürümü gelmiş olacak. Peki, macOS Monterey Türkiye’de ne zaman yayınlanacak?

Apple’ın açıkladığı saatlere göre bakacak olursak yeni sürümün destekli olan her cihaz için ülkemizde ne zaman indirmeye sunulacağı da çok net. Bu saatlere göre Türkiye’de güncellemenin ne zaman geleceğine bakalım.

İlginizi Çekebilir: İlk iPod Prototipi Ortaya Çıktı! Böyle Gözüküyor

macOS Monterey Türkiye Yayın Saati Ne Zaman?

Bir yandan uygulamaların yeni sürüm için güncellemeleri devam ederken, yeni sürümün final yayınının bugün yapıldığını göreceğiz. 25 Ekim tarihinde birçok bölge için güncelleme kullanıma sunulmuş olacak.

Ülkemizde de 25 Ekim saat 20:00’da güncelleme cihazlara sunulacak. Yeni sürümün dağıtıma çıkacağı saat bu olarak açıklandı. Akşam saat 20:00’dan sonra güncellemeleri düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Ama burada şöyle bir şeye daha dikkat etmek gerekiyor ki güncellemeler hemen gözükmeyebilir. Apple bu konuda çok hızlı ve genelde tüm cihazlara çok kısa bir süre içerisinde güncellemeler ulaştırılmış oluyor.

macOS Monterey

Fakat yine de arada birkaç dakika ile birkaç saatlik bir gecikme durumu yaşanması oldukça normal. Bunu da belirtmiş olalım. Burada bizim tavsiyemiz, güncellemenin yayın saatinden sonra sisteminizde güncellemeleri düzenli olarak kontrol etmek.

Peki bu yeni sürümü alacak olan kullanıcılar kimler olacak? Yani yeni güncelleme hangi cihazlar için yayınlanacak? İşte açıklanan listeyi de hemen aşağı ekliyor olacağız.

macOS Monterey Güncellemesi Alacak Olan Cihazlar

  • 2013 son seri ve sonraki tüm Mac Pro modelleri
  • 2014 son seri ve sonrası tüm Mac Mini modelleri
  • 2015 son seri ve sonrası tüm iMac modelleri
  • 2015 başı seriler ve sonrası tüm MacBook Air modelleri
  • 2015 başı seriler ve sonrası tüm MacBook Pro modelleri
  • 2016 başı seriler ve sonrası tüm MacBook modelleri

Bu cihazlar için güncelleme dediğimiz gibi akşam saatleri içerisinde yayınlanmış olacak.

Önceki İçerikİlk iPod Prototipi Ortaya Çıktı! Böyle Gözüküyor
Sonraki İçerikiOS 15.1 Güncellemesi Sonrası Gelen Tüm Yenilikler
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?