macOS Monterey Sorunları ve Çözüm Yolları

  0

  macOS Monterey Beta çeşitli performans sorunları ve hatalar ile hayatımıza girdi. Her beta sürümünde hatalarla karşılaşılması normaldir. Önemli olan bu hatalarla karşılaştığımızda nasıl bir yöntem izleyeceğimizdir.

  Apple geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemi sürümünü yani macOS Monterey Beta’yı test etmeye başladı. Kararlı bir sürümünü bu yıl sonbahar aylarında tüm kullanıcılarla buluşturacak. macOS Monterey bir çok yeni özellik ve performans artışı vadediyor. Bu yüzden şimdden çok sayıda test kullanıcısı macOS Monterey Beta’yı sistemlerine yükledi. macOS Monterey’in hangi Mac modellerine geldiğini merak ediyorsanız tıklayın.

   

  Öte yandan zaman ilerledikçe bazı macOS Monterey Beta sorunları da rapor edilmeye başlandı. Bu normal bir durum. Zaten Beta sürümlerinin yayınlanma sebebi sorunların tespit edilmesidir.

  Bu yazımızda macOS Monterey Beta’da en çok rastlanan sorunlara ve onların çözüm yollarına değineceğiz.

  Apple’a iOS, macOS güncelleme hataları nasıl bildiriliyor?

  macOS Monterey beta yükledikten sonra siz de çeşitli hatalarla karşılaştıysanız bunları Apple’a bildirebilirsiniz.  Ayrıca Mac forumlarından da başkalarının bildirdiği hataları görebilirsiniz. Özellikle eski model bir Mac kullanıyorsanız bu güncellemeleri yapmadan önce gelen geri bildirimlere mutlaka göz atmalısınız.

  macOS Monterey Beta Sorunları ve Çözüm Yolları

  macOS Monterey beta hakkında indirme ve kurma ile ilgili sorunlar yaşandığına dair bilgiler alıyoruz. Ayrıca FaceTime hataları, Wi-Fi bağlantı hataları, kapanmalar, donmalar ve çalıştırılan 3. parti programların kaynaklık ettiği hatalar da yaşanıyor.

  Apple bu hataları birkaç güncelleme ile giderecektir. Public sürüm gelmeden önce birkaç kez beta güncellemesi yapılacaktır.

  Siz de macOS Monterey beta yüklediyseniz ve yukarıda bahsettiğimiz sorunları yaşıyorsanız aşağıdaki önerilerimizi dikkate almalısınız.

  macOS Monterey Beta Facetime problemi

  Facetime çağrıları ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız şunlara dikkat edin:

  1. Apple’ın Facetime servisi çalışıyor mu? Şuradan bakabilirsiniz. Yanında yeşil ışık yanıyorsa çalışıyor ve sorun sizin tarafınızda demektir.
  2. İnternete sorunsuz bağlı olduğunuzdan emin olun.
  3. Facetime’ın açık olduğundan emin olun.
  4. Herşey düzgünse Mac’inizi yeniden başlatın.

   

  macOS Monterey Beta Wi-Fi problemi

  Mac’inizin Wi-Fi bağlantısı ile ilgili bir problemle karşı karşıyaysanız şunları deneyiniz:

  1. Menü çubuğunda yer alan Wi-Fi yazısına tıklayarak kapalı duruma getirin. 10-15 saniye bekleyin ve tekrar dokunarak açık duruma getirin.
  2. Problemin Mac’inizden kaynaklandığından emin olmak için başka bir cihazla internete bağlanmaya çalışın. Veya telefonunuzda ki Kişisel Erişim Noktasını açarak Mac ile bağlanmayı deneyin.
  3. Sorun Mac’deyse veya devam ediyorsa Mac’i kapatıp tekrar açın. Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
  4. Bu işlemler genellikle Mac’lerdeki Wi-Fi sorunlarını çözer. Ancak sorununuz devam ediyorsa daha eski bir Mac sürümüne downgrade etmeyi düşünebilirsiniz.

   

  macOS Monterey Beta Kapanma veya Donma Sorunları

  MacOS Monterey eski Mac modellerinde sorunlara neden olabilir. Kapanma ve donma sorunları yaşıyorsanız Beta kurulumunu kalırmalı ve eski MacOS sürümüne geçmeniz gerekiyor.

  Bu yazımızda MacOS Monterey Beta sürümünde karşılaşılan genel sorunlardan ve çözüm yollarından bahsettik. Sorunuz varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

  Önceki İçerikiPhone 1 ile iPhone 12 Yarışta! İşte Performans Farkı
  Sonraki İçerikiPhone 13 için Taslak Kasa Görselleri Gözüktü
  2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir.

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?