macOS Mojave 10.14.6 Yenilendi – Güncelleme Artıları

0
375

Mac kullanıcılarının şu an beklediği tek yazılım güncellemesi Big Sur. Fakat Apple sadece bu sürüm üzerinde durmuyor. Big Sur hazırlıkları tam hız devam ederken bir diğer yandan da eski sürümler için sürpriz güncellemeler geliyor. Son olarak daha önce yayınlanan macOS Mojave 10.14.6 güncellemesine yeni bir yama geldi.

Gelen yamanın farklı bir yönü var. Sürüm değişikliği yok ya da yeni bir özellik kullanıma girmedi. macOS Mojave 10.14.6 ile daha çok düzenlemeler yapıldı. Bu tarz düzenlemeler de gerekiyordu çünkü ana güncellemeden sonra bu sürümde bazı sıkıntılar yaşanmaya başladı. Hemen sorunların neler olduğu ve düzenlemeler hakkında detaya geçelim.

macOS Mojave 10.14.6 Güncellemesinin Getirdikleri

Güncelleme ilk olarak Eylül ayında yayına açılan 2020 güvenlik yaması üzerine odaklanıyor. Bu güvenlik yaması yayınlandığı gibi bilgisayarlarda bir dizi sorun ortaya çıktı. Güncelleme yayınlandı ve kullanıcılar anlamsız bildirimler almaya başladı.

Ardından sistemlerinde yavaşlama sorununun oluştuğunu söyleyen kullanıcılar ortaya çıktı. Giderek sisteminin yavaş çalıştığını söyleyen kişilerin sayısı arttı. Bu sorunların ardından Wi-Fi bağlantı kalitesinde bazı sıkıntıların yaşanmaya başladığı söylendi.

Sorunlar azalacağı yerde artmaya devam etmiş ve en son olarak Safari 14 serisinde bazı sistemsel sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Mesela sekmelerin açılışında sorunlar yaşanıyor ve tarayıcı kendi kendine çökebiliyordu.

macOS Mojave 10.14.6

Neyse tüm bu sorunları macOS Mojave 10.14.6 güncellemesine gelen son güvenlik yaması ile gördük. İşte gelen düzenleme güncellemesi de bunun üzerine yayınlanmış olan bir yama ve tespit edilen tüm bu sorunların giderildiği bir yama.

Haliyle sorunları yaşamak istemeyen kullanıcılara Apple’ın da vermiş olduğu öneri gelen güncellemeleri kontrol etmeleri ve bu yeni sürümü yüklemeleri. Bir süredir markada şunu görüyoruz eski işletim sistemleri için ara ara güncelleme veriyor.

Bu Apple’ın, yeni sistem güncellemesi almayan cihazlarını bile düşündüğünü gösteriyor. Fakat çok nadir yayınlanan güncellemelerin yeni bir özellik için olmadığını, amacın sadece sorunları gidermek olduğunu da anlamak gerekiyor. Benzer güncellemeler sürpriz olmaz.

Önceki İçerikiPhone Telefonlarda YouTube Resim içinde Resim Özelliği için Yeni Karar
Sonraki İçerikApple TV için YouTube 4K Video Desteği Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?