macOS High Sierra Tanıtıldı. Tüm Yenilikler ve Değişimler

0
79

Apple’ın merakla takip edilen WWDC 2017 etkinliği tüm hızı ile devam ediyor. İlk gün 5 yeniliğin tanıtılacağı bilgisini veren Apple’ın tanıtımları devam etmekte. Tüm bu tanıtımlar içerisinde ise ortaya çıkan yeniliklerden birisi olan macOS High Sierra tanıtımı ise tamamlandı. İşte macOS High Sierra için tüm özellikler.

Safari Tarayıcıda Müthiş Yenilikler

macOS High Sierra sürümüyle beraber özellikle ;Safari tarayıcılarda büyük değişiklikler dikkat çekecek. İlk olarak hız konusunda iyileştirmelerin yapıldığı belirtilen yeni Safari tarayıcının bunun dışında artık siteleri de tanıyabileceği belirtiliyor.

Şöyle ki tarayıcı doğrudan gezilen siteleri algılayıp otomatik video oynatımlarını bile engelleyebilecek. Bunun dışında macOS High Sierra sürümüyle beraber gelen Safari tarayıcı da akıllı izleme koruması sunulacak ve kullanıcıların tüm verileri koruma altına alınacak. Özellikle web üzerinde elde edilen verilen tamamen korunacağı belirtiliyor.

macOS High Sierra

macOS High Sierra Fotoğraflar Uygulaması

Yeni sürüm sonrasında fotoğraflar uygulamasının da değiştiğini görmekteyiz. Fotoğraflar uygulamasında yapılan değişimle beraber artık içerik filtreleme, detaylı düzenleme modları ve fotoğraf düzenlemeleri için kolay menüler kullanılabilecek.

Dosya Sistemi Değişiyor

Bunların dışında macOS High Sierra serisiyle beraber dosya sisteminin değişeceğini de belirtelim. Akıllı telefonlarda da geçerli olan APFS dosya sistemine geçiş yapılmış durumda. Aynı dosya sistemiyle beraber özel bir video sıkıştırma modu sunulacak. Bu sıkıştırma modu sayesinde kullanıcıların H.256 video formatı kullanmaları sağlanıyor. Yeni video formatı %40 ekstra sıkıştırma sunuyor.

macOS High Sierra

Bölünmüş Ekran Desteği

macOS High Sierra sonrasında bölünmüş ekran desteği alabileceksiniz. Bir yandan video izlerken bir yandan uygulamalarınızı kullanmanıza izin veren macOS High Sierra, bunun dışında yeni işletim sistemiyle beraber Spotlight ile posta entegrasyon sunulmakta.

Metal 2 İle VR DEsteği

Metal 2 ile Grafik kısmında çok daha gelişmiş bir sistemle beraber 10 kata kadar daha yüksek performans sunulmasını sağlayacak olan macOS High Sierra bu yönü ile Mac serilerine VR desteğini de getirmiş olacak. VR desteği konusunda da maksimum performans sunulması için Steam ile anlaşıldığını da ekleyelim.

macOS High Sierra

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?