macOS High Sierra Bildirim Sorunları Devam Ediyor

0
134

Apple’ın yeni işletim sistemlerinin hala stabil olmadığını söylemek gerekiyor. Kararlı sürümler yayınlandı ve kullanıma girdi. Fakat buna rağmen yeni sürümlerde sorunlar devam ediyor. Şimdiye kadar iOS 11 işletim sisteminde sorunlar yaşandığını görmüştük. Genel kullanımlarda ve bazı ayarlarda ciddi sorunlar yaşandığı ve iOS 11 kullanımının bir türlü kararlı hale getirilemediği biliniyor. Apple bu sorunu çözebilmek için güncellemelerine devam ediyor ve iOS 11 işletim sistemi için ciddi bir ilerleme sağlanmış durumda. Fakat yaşanan sorunlar sadece iOS 11 işletim sistemi için geçerli değil. Bunun yanı sıra bir diğer yeni yazılım olan macOS High Sierra içerisinde de sorunlar yaşandığı belirtiliyor.

macOS High Sierra İçin Güncellemeler Hazırlanıyor

Bu kez macOS High Sierra sistemi üzerinde ortaya çıkan sorunların ise bildirim sorunları olduğu açıklandı. Aslında iOS 11 serisinde de yaşandığını duyduğumuz sorun, macOS High Sierra kullanıcılarının bildirimleri çok geç almasına neden oluyor.

Sadece bilgisayarın bildirimleri değil, cihaz eşleştirmelerinde de benzeri sorunlar yaşandığı belirtiliyor. Özellikle iPhone ile Mac eşleştirmesi yapıldıktan sonra macOS High Sierra, mesaj bildirimlerinin ve benzeri bildirimlerin çok geç gelmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Yeni sürümün güncellemelerinden sonrada bu sorunun giderilemediği görülüyor.

macOS High Sierra

Yani şu an için beta sürecinde de bildirim sorunları giderilebilmiş değil. Yeni beta sürümleri içerisinde bu konuya ilişkin herhangi bir düzenleme yayınlanmamış olmaması da kafaları karıştıran detaylardan bir tanesi. Yeni işletim sistemi sürümünün ilk büyük güncellemesinin ardından sorunun çözülebileceği beklentisi var.

Fakat ardı ardına gelen sorun haberleri de düşündürücü değil demek yanlış olacak. Hemen hemen her yeni yazılımda Apple tarafından açıklanmamış olsa da sorunlar yaşandığını görüyoruz. iOS 11 sürecinden sonra yaşanan bu aksilikler nasıl giderilecek? Güncellemeleri görmemiz gerekecek.

İLGİLİ HABER:  macOS High Sierra için Önemli DNS Virüsü Ortaya Çıktı

İlginizi Çekebilir: iOS Outlook Yeni Bir Güncelleme Daha Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?