macOS High Sierra APFS Dosya Sistemi Unity Oyun Motorunda Sorunlara Neden Oldu

0
101

Apple, sadece iPhone akıllı telefonlarının işletim sistemini güncellemedi. Bunun dışında macOS High Sierra işletim sisteminin yayını da yapıldı. iPhone serisinde olduğu gibi Mac modellerinde de yapılan sistem iyileştirmesi, kullanıcılardan da bir hayli beğeni topladı. Yeni işletim sistemi sürümlerinin genel olarak beğeniyle karşılanmış olması ve açıkçası hem güvenlik hem de performans konusunda daha başarılı serilere geçilmiş olması epey bir konuşulmuştu.

Mac kullanıcıları için oldukça önemli olan macOS High Sierra sürümünün en büyük yeniliklerinden birisi de APFS dosya sistemi olmuştu. Çok daha iyi bir depolama teknolojisi olması, hem hız konusunda daha iyi çözümler sunulmasını sağlamış hem de alan yönetimi konusunda daha iyi çözümler sağlamıştı. Fakat bugün ortaya çıkan bilgiler biraz kafaları karıştırdı.

macOS High Sierra APFS Desteği Yeterli Değil Mi?

Gelen bilgilere göre yeni dosya sistemi yeterli derece de uyum gösterme kısmında sıkıntılar yaşıyor. Daha önce Google Drive uygulamasının yeni dosya sisteminde çalışma sorunları yaşadığı ve eşleştirme sisteminin devreye girmediği belirtilmişti. Şimdi ise Unity oyun motoru ve bazı oyunlarda aynı sorunun yaşandığı belirtildi.

Buna göre macOS High Sierra kullanıcılarının Unity derlemelerinde hata mesajları aldığı belirtiliyor. Oyun geliştiricilerinden gelen bilgilere göre sistemde okuma ve uyum sorunları yaşanıyor. Özellikle sahnelerin derlenmesi kısmında yaşanan sorunun, oyunlarda da görüldüğü belirtiliyor.

macOS High Sierra APFS Dosya Sistemi Unity

Bazı oyun motorlarından çıkan oyun serilerinin, başlatma ekranında sorunlarla karşı karşıya kaldığı ve doğru bir şekilde başlatıcıların çalışmadığı mesajları da geliyor. APFS dosya sistemine geçildiği dönemden bu yana Google Drive üzerinde sorunlar yaşanması, şimdi bu haberin ortaya çıkması yeni dosya formatının güncelleneceğini işaret ediyor.

Zaten Apple’ın bir süre daha uyum sorunlarını göz önüne alarak çalışmalar yapacağı düşünülüyor. Tabii ki burada uygulama yayıncısı firmalarında çalışmalar yapması gerekiyor. Özellikle güncellemeler ve yeni formata uyum için değiştirmeler önemli.

İLGİLİ HABER:  Apple TV 4K Türkiye Fiyatları ve Kutu İçeriği

İlginizi Çekebilir: MacBook Kullanıcılarına EFI Açığı Uyarıları Yapılmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?